איזה מסים משלמים כאזרחי ארה"ב שגרים בישראל?

מגורים בחו"ל יכולים להיות חוויה מתגמלת, המציעה את ההזדמנות לשקוע בתרבויות חדשות ולהרחיב אופקים. עם זאת, עבור אזרחים אמריקאים החיים בישראל, עניין המיסים נותר שיקול משמעותי. ארה"ב נוקטת בגישה ייחודית למיסוי אזרחיה, גם אלה המתגוררים מעבר לים. במאמר זה, נחקור את חובות המס העיקריות שאזרחי ארה"ב החיים בישראל צריכים להיות מודעים להן, שיסייעו לשפוך אור על הנוף הפיננסי המורכב הזה.

היסודות של מיסוי ארה"ב

בניגוד למדינות רבות, ארצות הברית מעסיקה מערכת מיסוי המבוססת על אזרחות, מה שאומר שאזרחים אמריקאים נדרשים לדווח ואולי לשלם מסים על הכנסתם ברחבי העולם, ללא קשר למקום מגוריהם, נראה זאת למשל בהכנת דוחות מס אמריקאיים. המשמעות היא שאזרחי ארה"ב המתגוררים בישראל חייבים לשמור על ערנות לגבי חובות המס שלהם, הן בישראל והן בארה"ב.

הימנעות ממס כפול: אי הכללת הכנסה מרווחת זרים

כדי למנוע מיסוי כפול, כאשר יחידים מחויבים במס הן על ידי מדינת מגוריהם והן על ידי ארצות הברית, ארה"ב מציעה את אי הכללת הכנסה מרווחת (FEIE). הוראה זו מאפשרת לגולים זכאים להוציא חלק מההכנסה הזרה שלהם ממיסוי ארה"ב. עם זאת, להחרגה זו יש קריטריונים ומגבלות מסוימים:

מבחן נוכחות פיזית: כדי להיות זכאי ל-FEIE, אזרח ארה"ב חייב לשהות לפחות 330 ימים בתקופה של 12 חודשים מחוץ לארצות הברית. זה עוזר להבטיח שההדרה תתבע על ידי מי שחיים באמת בחו"ל.

מבחן מגורים בתום לב: לחילופין, ניתן להעפיל על ידי הקמת תושבות בתום לב במדינה זרה, כמו ישראל, למשך שנת מס שלמה.

זיכוי מס זר ושיקולי אמנת מס

מלבד ה-FEIE, אזרחים אמריקאים בישראל יכולים גם לנצל את זיכוי המס הזר (FTC). זיכוי זה מקזז את המסים בארה"ב בסכום המסים הזרים ששולמו על אותה הכנסה. זה מועיל במיוחד לאנשים שחבות מס ההכנסה הזר שלהם עולה על ה-FEIE.

למידע נוסף היכנסו לכתובת: https://www.americandocs.co.il/

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיסוי לספה
ספה טובה, יכולה להחזיק שנים רבות בכל סלון ובכל זוג אקלימי מסוים, כך העץ כמו גם הבד שלה, יישארו שלמים. אם...
קרא עוד »
ינו 23, 2022
ביטול חוזה קניית דירה – האם זה אפשרי
כאשר עושים חוזה מול גוף או אדם מסוים, נהוג לקבוע בו גם פתחי יציאה, דבר שיקל עליכם במקרה ולא הייתם...
קרא עוד »
דצמ 22, 2019
למה מומלץ להתקין מערכות אבטחה באתרי בניה
חשוב שתהיה מערכת אבטחה מקיפה בכל אתר בנייה. גניבת חומרים וציוד באתרי עבודות בנייה מהווה הפסדים של...
קרא עוד »
יול 20, 2020