מה זה התחדשות עירונית – ענב נדל"ן

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את המושג התחדשות עירונית כאחד הפתרונות היצירתיים והאפקטיביים למשבר הדיור שקיים במדינה, אבל האם כולנו מבינים מה משמעות המושג התחדשות עירונית ומה זה בעצם התחדשות עירונית? אז קודם כל ההגדרה של התחדשות עירונית היא תהליך של התפתחות וצמיחה של אזורים ותיקים ובנייה וותיקה על מנת לשלב אותה יחד עם הסביבה והבנייה החדשה באזורים שונים וערים שונות בארץ באמצעות שדרוג ופיתוח של תשתיות, מבנים ושטחים ציבוריים ומשותפים באותם אזורים ותיקים. זה בא לידי ביטוי באמצעות חיזוק ושדרוג מבנים ותיקים או הקמה של תשתיות חדשות ומבנים חדשים במקום המבנים הקיימים הישנים והמסוכנים תוך פיתוח ושדרוג של השטחים המשותפים שנמצאים בקרבת אותם מבנים שעוברים שדרוג או בנייה מחדש, קראו באתר ענב נדלן עוד בנושא. הסיבה שרואים בהתחדשות העירונית כאחד הפתרונות למצוקת הדיור ופתרון אפשרי להורדת מחירי הדיור, היא שבזכות ההתחדשות העירונית על אותו תא שטח מסויים שיש בו מספר יחידות דיור, יהיה ניתן להוסיף עוד יחידות דיור נוספות וחדשות תוך התאמת התשתיות באותו אזור לכך שיוקמו עוד יחידות דיור. בנוסף, במקרה של התחדשות עירונית אין צורך בהכשרה של קרקעות לצורך בניית דירות חדשות. 

איזה מסלולים של התחדשות עירונית קיימים?

ישנה את הרשות להתחדשות עירונית ופעילותה מתחלקת לשלושה מסלולים עיקריים: הראשון הוא מסלול הרשויות המקומיות. במסלול זה הרשות המקומית היא זו שיוזמת את פרוייקט ההתחדשות העירונית שיהיה בשטחה, מקדמת אותו ומשתפת את הדיירים בכל התהליך.

מסלול נוסף הוא נקרא מסלול היזמים, או מסלול מיסוי. זהו מסלול שבו יזמים פרטיים כמו ענב נדלן, הם אלו שיוזמים ומקדמים את הפרוייקטים של ההתחדשות העירונים באזורים מסויימים ועל מנת לעודד את אותם היזמים, ניתנות להם הטבות מס מסויימות. 

עוד מסלול נקרא תכנית מתאר ארצית, או כפי שרבים מכירים אותו בראשי התיבות – תמ"א 38 והוא נועד לחזק מבנים אשר נמצאים במצב של סכנת התמוטטות במקרים של רעידות אדמה על ידי עיבוי המבנה והוספה של קומות חדשות למבנה על מנת להפוך את הפרוייקט לכדאי ומשתלם כלכלית. 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות אחסון לבית
סדר במרחב עוזר לנו לייצר סדר בראש ובמחשבות וכמובן מאפשר לנו להתמצא ולהתנהל בחלל הבית באופן קל יותר...
קרא עוד »
נוב 11, 2021
שינוי דיירים – הכינו מפרט ברור מראש
עומדים בפני רכישה של דירה חדשה, וכעת אתם רוצים לעשות שינוי למפרט הדירה שהוצגה לכם על ידי הקבלן? כדי...
קרא עוד »
ינו 12, 2022
התחדשות עירונית – מה השלבים של פרויקט מהסוג הזה?
ניהול של פרויקט התחדשות עירונית טומן בחובו מורכבות רבה, ועל כן הוא מאלץ את דיירי הבניין או השכונה...
קרא עוד »
פבר 24, 2022