עתיד ההתחדשות העירונית ותמ"א 38

תמ"א 38 היא תוכנית ההתחדשות העירונית החשובה ביותר בישראל. היא הושקה לרגל הפורום העירוני העולמי (WUF) בשנת 2010. תמ"א 38 היא תוכנית לאומית להתחדשות עירונית שמטרתה להפוך ערים ליותר ניתנות למגורים ובר-קיימא, למדו עוד בנושא באתר של גורקן יזמות. הפרויקט זכה להכרה על גישתו החדשנית וגישתו בת-קיימא לתכנון, פיתוח וניהול של אזורים עירוניים. כיום התמ”א מהווה את עיקר הפרוייקטים של ההתחדשות העירונית בהיעדר קרקעות לבניה חדשה ברמה מספקת לתושבים של העיר ועל צמיחתה. התמ"א צפויה לייצר מקומות עבודה חדשים ולהפחית את צריכת הדלק, וכן להפוך את העיר לאטרקטיבית יותר. בנוסף, הוא יהווה מודל לערים נוספות בישראל. 

המאמר עוסק בנושא התחדשות עירונית ותמ"א 38. מטרת מאמר זה היא לדון בנושא מנקודת מבט שונה. במקום להתמקד בהיבטים הטכניים, נתמקד כיצד ניתן להשיג התחדשות עירונית בצורה יעילה יותר וכיצד ניתן להשיג זאת באמצעות תמ"א 38. המאמר מבוסס על מחקר שנערך על ידי המשרד לפיתוח אזורי, שעורר עניין רב בשנים האחרונות. הוא תיאר את השלבים הראשונים של התחדשות עירונית בעיר וזיהה כיצד ניתן להשתמש בתמ"א 38 להשגת תוצאות רצויות. סוג זה של מחקר נערך במסגרת שהוא אחד משלושת אזורי ההתייחסות ליישום תכנון במסגרת יעדי הפיתוח בר-קיימא 

התחדשות עירונית היא תהליך של הצלה ופיתוח מחדש של אזור שהוזנח או נטוש זמן רב מדי ע"ח חברות כמו גורקן נדל"ן המתמחות בנושא. זה כרוך בשיפור התשתית והפיכתה לאטרקטיבית יותר עבור אנשים לגור שם שוב. תמ"א 38 ראשי תיבות של 'אזור ניהול תחבורה'. זהו אזור המוגדר על ידי מדיניות הממשלה שמטרתו לשפר את התחבורה הציבורית, להפחית את זיהום האוויר; להעלות את רמות הרכיבה על אופניים; צמצום העומס בכבישים; לצמצם תאונות דרכים, לשפר את הבטיחות בדרכים ולשפר את איכות האוויר.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים מנורה שחוסכת חשמל
היום בעידן המודרני, ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמודעים למצב איכות הסביבה ולמצבו העגום של כדור הארץ....
קרא עוד »
דצמ 16, 2019
מהו מסחר יומי בבורסה?
מסחר בבורסה הוא פעילות פופולרית מאוד. זה כרוך בקנייה ומכירה של מניות, כמו גם צפייה בתנועות השוק. מסחר...
קרא עוד »
אפר 02, 2023
תובנות עיקריות שאתה חייב לדעת על היתרי בנייה
כאשר מדובר ביציאה לפרויקט בנייה - בין אם זה שיפוץ בית פשוט או עשייה מסחרית בקנה מידה מלא - לא ניתן...
קרא עוד »
אוק 29, 2023