מיפוי טופוגרפי

מיפוי טופוגרפי הוא תהליך של מיפוי השטח, או האזור הגיאוגרפי, מיפוי טופוגרפי כרוך בזיהוי, מדידה ורישום של המאפיינים של אזור, כגון טופוגרפיה, אקלים וצמחייה.

רוב הארגונים משתמשים במפות טופוגרפיות כדי לקבוע את הגבולות שלהם ולקבוע את הנכסים וההתחייבויות שלהם. מפות טופוגרפיות חשובות לתכנון, במיוחד כאשר הארגון צריך לפעול במיקום מרוחק בו אין כבישים או תשתית אחרת. לדוגמה, המטה הארגוני של חברת נפט עשוי להיות ממוקם באזור מרוחק ללא כבישים או תשתית אחרת.

על מנת לפעול בצורה יעילה וחסכונית ללא צורך להוציא יותר מדי כסף על תשתיות, מפות טופוגרפיות יכולות לשמש ככבישים "וירטואליים" המאפשרים לחברות להסתובב ללא צורך לשלם על עלויות נדל"ן יקרות והוצאות אחרות הקשורות לבניית כבישים. 

המפה הטופוגרפית היא כלי חשוב מאוד בתחומים רבים כמו גיאוגרפיה, מדידות והנדסה (ראו כיצד יכולה לסייע במשימה של הטמנת פסולת). המפות הטופוגרפיות מכילות את המאפיינים הגיאוגרפיים החשובים והרלוונטיים ליישומים שונים. 

מיפוי טופוגרפי מסייע בזיהוי מיקומים חשובים עבור סוגים שונים של סקרים. המפה הטופוגרפית שימושית גם בתכנון רשת נתיבי מים ומסילות ברזל על ידי הצגת מפלס המים כדי להקל על הניווט במקומות שונים לאורך המים וכן מסילות דומות להם. למרות שכל היישומים הללו קשורים לשימוש בקרקע ניתן ליישם אותם על סוגים אחרים של נכסים. דוגמה היא המקום שבו אתה צריך לזהות מיקום חשוב לתחבורה ציבורית כגון שדות תעופה, נמלים ותחנות רכבת. 

מיפוי טופוגרפי משמש להצגת מידע על כיסוי קרקע וצמחייה במפות, ראו באתר easytop.co.il. ניתן להגדיר מאפיינים כגון שטחי ביצה, כיסוי עצים, אדמות עשב, אדמות גידולים וכו' באמצעות מפת הבסיס או המפה הטופוגרפית אשר יכולה להתבסס על תמונות לוויין או תצלומי אוויר ולאחר מכן להקרין על הקרקע באמצעות תוכנת GIS (Google Maps) שונות.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אגרנים כפייתיים- מה הם אוספים ואוגרים?
תופעת האגרנות הכפייתית בישראל הולכת ומתרחבת, וכיום, בניגוד לעבר, ניתן למצוא יותר ויותר נשים וגברים...
קרא עוד »
מאי 15, 2017
הבנת המשמעות של הסכם ממון לפני נישואין
לפני ששני אנשים יוצאים למסע הנישואין, יש צורך לקבל דיונים והחלטות מכריעים, ואחת החשובות ביניהם היא...
קרא עוד »
מאי 13, 2024
מגדל הכשרת הישוב
מגדל הכשרת הישוב הינו מתחם עסקים חדשני אשר נמצא בתהליכי הקמה בעיר בבני ברק, בסמיכות לאזור הבורסה של...
קרא עוד »
יונ 24, 2017