מחיר למשתכן – איך זה עובד?

מחיר למשתכן

מחיר למשתכן הינו פרויקט לאומי שמטרתו לאפשר לכל זוג צעיר ולכל משפחה לרכוש דירה במדינת ישראל. הפרויקט מציע כמות מדהימה של 250 אלף דירות מוזלות, הממוקמות בכל חלקי הארץ. על מנת להשתתף בפרויקט, יש צורך לעמוד במספר קריטריונים פשוטים כמו למשל: זוגות נשואים עם או ללא ילדים, חד הוריים בעלי ילד אחד לפחות מתחת לגיל 21 או רווקים מעל גיל 35. כל אלו רשאים להגיש בקשה להשתתף בפרויקט, ובמידה ושמם יעלה בהגרלה, הם יהיו זכאים לרכוש דירה מוזלת בתנאי הרכישה המשתלמים ביותר בשוק. בצורה כזו, המדינה מנסה להילחם בעלייה המתמדת במחירי הדירות, היות והיא מציעה עסקה רווחית ומשתלמת במיוחד. חשוב לציין כי ההשתתפות בפרויקט אינה מותנה ברמת הכנסה מסוימת, כך שכל מי שלא החזיק בדירה משלו ב – 6 השנים האחרונות, יכול בהחלט להשתתף.

כל מה שכדאי לדעת לגבי הפרויקט מחיר למשתכן

חשוב להדגיש כי מטרת הפרויקט היא להנגיש לזוגות ולמשפחות צעירות את היכולת לרכוש דירה. מעבר למחיר המוזל של הדירה עצמה, הזכייה מאפשרת גם תנאים מועדפים בקבלת המשכנתא בבנק. בעוד שברוב המקרים הבנק לא יסכים לממן יותר מ-  75% מערך הדירה, הרי שהזוכים בפרויקט יקבלו מימון גבוה ולכן יוכלו להסתפק גם בהון עצמי נמוך. מי שיבחר לרכוש את הדירה, יהיה חייב להחזיק אותה לפחות 5 שנים לאחר הרכישה, אך אין שום הכרח לגור בה. כלומר אין שום בעיה להשכיר את הדירה, ולהמשיך לגור במקום אחר בארץ.

על מנת להגיש בקשה להשתתף בפרויקט, מספיק להיכנס לאתר האינטרנט של מחיר למשתכן zochim.co.il ולמלא את כל הפרטים הרלוונטיים. יש צורך לצרף אישורים שונים, כגון תעודת נישואין, תעודת גירושין, תעודת זהות וכדומה, בהתאם למצב האישי שלכם. לאחר הזכייה בהגרלה, יש צורך לחכות עד שהיזם יצור עמכם קשר, מדובר לרוב על המתנה של מספר חודשים. בחירת הדירה מתבצעת לאחר קבלת היתר הבניה מהוועדה המקומית.

לסיכום, מחיר למשתכן נחשב לאחת התוכניות הטובות והשאפתניות ביותר של משרד הבינוי והשיכון. מדובר על תכנית מהפכנית, שאמורה להוזיל את מחירי הדירות ולאפשר לכל אחד את האפשרות לרכוש דירה משלו.

קראו גם:

לקיחת משכנתאות עבור פרויקט מחיר למשתכן

ייעוץ משכנתא

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דירה להשקעה
אחד המונחים הכי שגורים בפי מומחי נדל"ן, פרשנים, עיתונאים וכל גורם שמתעסק בתחום בשנים האחרונות, זו דירה...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
מתי כדאי להיעזר במשרד שמאות מקרקעין?
שוק הנדל"ן והמקרקעין בישראל בהתפתחות מתמדת. קו השמיים מתמלא מגדלים גבוהים המשמשים למגורים...
קרא עוד »
אפר 15, 2019
השקעות נדל"ן באירופה – דברים שכדאי לדעת
ישראלים רבים מחפשים בשנים האחרונות שוקי נדל"ן זרים להשקיע בהם, כאשר היעדים הפופולאריים ביותר הם...
קרא עוד »
אוק 12, 2015