חברת אנשי העיר תל אביב – לא הכל דבש

החלום לרכוש בית התגשם בשעה טובה, זאת לאחר ההחלטה לרכוש דירה דרך חברת אנשי העיר תל אביב שהינה חברת בנייה המתמחה בהתחדשות עירונית, והקמת פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. ההתנהלות מול החברה הייתה מקצועית וטובה לכל אורך הדרך, אך לצערי כשהגיע שלב מסירת הדירה גיליתי כי לא הכל דבש כמו שחשבתי.

רכישת דירה דרך חברת אנשי העיר – פער בין הרצוי למצוי

מרגע שהתחיל תהליך מסירת הדירה, התגלו בדירה שנרכשה דרך חברת אנשי העיר פערים משמעותיים בין תוכנית המקור למפרט הדירה בפועל. כך לדוגמא נמצא כי מיקום הדוד הותקן במקום אחר ממה שמופיע בתוכנית המקורית, מנוע המזגן הותקן שאינו במקומו ומחליף אויר המזגן הותקן לא בהתאם לתוכנית הבנייה המאושרת.

נוסף לפערים אלו, התגלו פערים נוספים משמעותיים בין תוכנית הבניה לבין מפרט הדירה בפועל כמו חוסר הקמת תשתית נדרשת לחיבור הדירה למערכת הסולארית של הבניין, וכן חוסר בנייה של מחסן שנרכש במסגרת רכישת הדירה.

מסירת דירה שיש בה ליקויים רבים

יחד עם גילוי הפערים במפרט הדירה בתהליך המסירה, בשלב זה התגלו ליקויים מרובים ומשמעותיים כמו נקודת ניקוז לקויה כתוצאה משאריות בטון בתוך צינור הניקוז, כלים סניטריים פגומים וחלודים בחדר האמבטיה, התרופפות והתפרקות של סיליקון ורובה באמבטיה, תקלה בברז ובאינטרפוץ .

התנהלות לקויה מול חברת אנשי העיר

לאור גילוי ליקויים ופערים אלו, נתקלתי בקושי רב בקבלת מענה לפניותיי מול חברת אנשי העיר שנמשך מספר חודשים, וכן הרגשה כי היחס אליי הוא כאדם טרחן וקטנוני למרות שכל רצוני הוא לקבל דירה על פי חוזה רכישה ותוכנית בנייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *