בנייה ירוקה ותמ"א 38 – מה חשוב לדעת?

בנייה ירוקה ותמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 הוא שלב בו ניתן לקבל החלטות משמעותיות מאוד באשר לבניין. וזאת מכיוון שהוא עובר שיפוץ יסודי ומסיבי מאוד אשר משליך על העתיד שלו מכל הבחינות. זה הזמן לשקול אפשרות של בנייה ירוקה. הבה ונבין מהי בנייה ירוקה? מדוע היא כדאית כל כך? ומדוע עלינו לשקול אופציה זו ברצינות אף שעלויות הבנייה עשויות להיות יקרות משמעותית מבנייה רגילה?

על בנייה ירוקה ועל היתרונות שלה

בנייה ירוקה היא כותרת שמגדירה בנייה שרואה לנגד עיניה את הסביבה ואת האיכות שלה. מתוך חזון לשמור על איכות הסביבה ועל האנרגיות, וצמצם במידת האפר את הנזקים שמתרחשים כתוצאה מתהליכי בנייה ומגורים במקום. בין היתר ישימו דגש על בחירת חומרי בניין ירוקים, יבצעו את התהליכים השונים תוך הקפדה על נהלים והגנה על הסביבה, ויחתרו להוביל את כל הפרויקט באופן שיגן ככל האפשר על האזור.

כבר בשלבי התכנון

במידה ואתם עומדים לקראת תמ"א 38 ואתם שוקלים אופציה של בנייה ירוקה, עליכם לזכור כי כבר בשלבי התכנון עליכם לקחת את זה בחשבון ולדאוג לעמוד בתקן לבנייה ירוקה. וזאת מכיוון שבנייה ירוקה חייבת להיות מתוכננת היטב. וזה אומר שאי אפשר לצאת בפרויקט ולהתחיל לבנות, ובמהלך הבניה להחליט לבנות בשיטת הבנייה הירוקה. כל התכניות וכל הפיתוח של המבנה נעשים בצורה אחרת כאשר המטרה היא בנייה ירוקה.

מומחים לבנייה ירוקה

ועוד יש לציין כי במידה והחלטתם לבצע את פרויקט התמ"א 38 בשיטת הבנייה הירוקה, יהיה עליכם לפנות אל יועצים מקצועיים בענף הבנייה הירוקה בכתובת הזו. וזאת כדי לקבל הכוונה וייעוץ בכל שלבי התכנון וקבלת ההחלטות. כיוון שמדובר על תחום ספציפי מאוד אשר מעמיד אותנו מול צורך בקבלת החלטות ובחירת חומרי גלם בצורה מסוימת מאוד. מה שאי אפשר לעשות ללא ליווי מקצועי של מומחים בתחום הבנייה הירוקה. אמנם תמ"א 38 הוא הזדמנות נפלאה להמרת הבנייה לבנייה ירוקה. בשלב זה ניתן לתכנן את המבנה נכון, לתור אחר פתרונות לחיסכון באנרגיה ולשימוש מושכל באוצרות הטבע, כאשר המטרה היא הגנה על הסביבה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 טיפים למיקום מאוורר תקרה
כאשר מתקינים מאוורר בתקרה, חשוב לדעת היכן למקם אותו כדי לקבל ולהפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל. יש כמה...
קרא עוד »
אוג 03, 2020
המדריך ליצירת הכנסה נוספת
אם אתם מעוניינים ליצור לכם הכנסה נוספת כזו שלא תצרכו לעבוד בשבילה על מנת שיהיה לכם סכום קבוע  בכל...
קרא עוד »
אפר 21, 2021
החשיבות הרבה בעיצוב פנים משרדים: איך זה משפיע על העובדים?
עיצוב פנים משרדים ממלא תפקיד מכריע בהשפעה על רווחתם, הפרודוקטיביות ושביעות הרצון הכללית של...
קרא עוד »
ספט 28, 2023