בנייה ירוקה ותמ"א 38 – מה חשוב לדעת?

בנייה ירוקה ותמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 הוא שלב בו ניתן לקבל החלטות משמעותיות מאוד באשר לבניין. וזאת מכיוון שהוא עובר שיפוץ יסודי ומסיבי מאוד אשר משליך על העתיד שלו מכל הבחינות. זה הזמן לשקול אפשרות של בנייה ירוקה. הבה ונבין מהי בנייה ירוקה? מדוע היא כדאית כל כך? ומדוע עלינו לשקול אופציה זו ברצינות אף שעלויות הבנייה עשויות להיות יקרות משמעותית מבנייה רגילה?

על בנייה ירוקה ועל היתרונות שלה

בנייה ירוקה היא כותרת שמגדירה בנייה שרואה לנגד עיניה את הסביבה ואת האיכות שלה. מתוך חזון לשמור על איכות הסביבה ועל האנרגיות, וצמצם במידת האפר את הנזקים שמתרחשים כתוצאה מתהליכי בנייה ומגורים במקום. בין היתר ישימו דגש על בחירת חומרי בניין ירוקים, יבצעו את התהליכים השונים תוך הקפדה על נהלים והגנה על הסביבה, ויחתרו להוביל את כל הפרויקט באופן שיגן ככל האפשר על האזור.

כבר בשלבי התכנון

במידה ואתם עומדים לקראת תמ"א 38 ואתם שוקלים אופציה של בנייה ירוקה, עליכם לזכור כי כבר בשלבי התכנון עליכם לקחת את זה בחשבון ולדאוג לעמוד בתקן לבנייה ירוקה. וזאת מכיוון שבנייה ירוקה חייבת להיות מתוכננת היטב. וזה אומר שאי אפשר לצאת בפרויקט ולהתחיל לבנות, ובמהלך הבניה להחליט לבנות בשיטת הבנייה הירוקה. כל התכניות וכל הפיתוח של המבנה נעשים בצורה אחרת כאשר המטרה היא בנייה ירוקה.

מומחים לבנייה ירוקה

ועוד יש לציין כי במידה והחלטתם לבצע את פרויקט התמ"א 38 בשיטת הבנייה הירוקה, יהיה עליכם לפנות אל יועצים מקצועיים בענף הבנייה הירוקה בכתובת הזו. וזאת כדי לקבל הכוונה וייעוץ בכל שלבי התכנון וקבלת ההחלטות. כיוון שמדובר על תחום ספציפי מאוד אשר מעמיד אותנו מול צורך בקבלת החלטות ובחירת חומרי גלם בצורה מסוימת מאוד. מה שאי אפשר לעשות ללא ליווי מקצועי של מומחים בתחום הבנייה הירוקה. אמנם תמ"א 38 הוא הזדמנות נפלאה להמרת הבנייה לבנייה ירוקה. בשלב זה ניתן לתכנן את המבנה נכון, לתור אחר פתרונות לחיסכון באנרגיה ולשימוש מושכל באוצרות הטבע, כאשר המטרה היא הגנה על הסביבה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה הכי כדאי לכם להשקיע את הכסף שחסכתם?
להגיע לרווחה כלכלי זה לא דבר פשוט ובטח שלא בעידן שבו אנחנו חיים. כולנו רוצים להצליח ורבים מאיתנו גם...
קרא עוד »
מאי 17, 2017
חשיפת תובנות נסתרות: 13 עובדות מסקרנות על חברות ניהול משותף
חברות ניהול משותף ממלאות תפקיד מרכזי במגזרים מגוונים, ומציעות מגוון שירותים מניהול נכסים ועד לייעוץ...
קרא עוד »
יול 28, 2023
איך שומרים על איכות חיים בגיל השלישי בבית אבות
שמירה על איכות חיים גבוהה עבור דיירים קשישים בבתי אבות היא מטרה בסיסית עבור מטפלים ואנשי מקצוע בתחום...
קרא עוד »
ספט 10, 2023