זיפות גגות

זיפות גגות

זיפות גגות זו לא מילה גסה. זה למעשה מונח המתאר פעולה של איטום גגות, כדרך זפת. זפת היא חומר כהה, שיכול להיות גם לבן אם צובעים אותו – ומשתמשים בה לאיטום גגות – כיוון שהיא עמידה לחדירת מֶים, במידה מסוימת שיכולה להתאים להרבה סוגים של איטום גגות. העניין בזפת זה שהיא חומר מיטיב לשם כך מהרבה סיבות – ועם זאת ייתכן שהיא לא החומר הטוב ביותר לכל מקרה. ישנם מקרים בהם זפת היא חומר מעולה לאיטום גגות – והרבה מקרים אחרים שהיא לא האופציה הנהדרת ביותר.

כשבוחרים בזפת לאיטום גגות אז רוצים לדעת קודם שמה שהיא מציעה באמת מיטיב עם תנאי המבנה – ותנאי הטיפוח המתבקשים עבורה. כי זה לא זבנג וגמרנו, העניין הוא לא כזה – אלא תחזוקה שוטפת מסוימת שמבקשת כנראה להזמין את בעלת המקצוע עבור זיפות גגות לפחות פעם בשנה, לצורכי תחזוקה.

כמו גם, עצם צבעה השחור של הזפת לאיטום הגג, בעצם מבקש ליצור אפקט חימום מסוים. זה עניין של צבעים שחלקם מושכים או מאפשרים הכלה גבוהה יותר של חום – כך שאם זה נמצא על מבנה, המבנה עצמו מוצא עצמו במצב מיטייב למשוך יותר חום. שאולי זה מעולה בחורף – שכן זה נעים יותר בשעות השמש החמה, למי שמעדיף תנאים אלו של מזג אוויר. אך בקיץ – כאשר השמש בהדרתה ותפארתה – עלולה באמת ליצור תנאי חימום מעניינים לכלל המבנה, מה שיצדיק הפעלה מתוגברת של מזגנים. כך שעלויות חשמל לענייני קירור (בקיץ) זה עניין של מה בכך, וכל השקעה כספית היא מוצדקת ואף מתבקשת כדי לטפח ולהזין את הנעימות והסיפוק שלנו מאיכות חיינו ובכלל, ועם זאת – למה להיכנס למצב שאינו מיטיב עימנו מלכתחילה.

כמו גם השמש הקיצית יכולה להשפיע באופן מסוים על החומר לזיפות הגגות שכן יש עניין בתחזוקה עבורו כדי לוודא שהוא יוכל להמשיך ולייצר, או לייצב – איטום לכלל המבנה.

אז למה להשתמש בזיפות גגות

כדי לאטום את גג המבנה כפי שמציעה איטום ישיר בקישור. הסיבה שאנחנו יכולים לבקש לאטום את גג המבנה היא כדי להפסיק או מבראשית שלא, לאשר כניסה של עניינים שלא בחרנו את כניסתם – כמו מי גשמים, או נזילות מענייני צנרות כאלה ואחרים – כמו גם שלל עניינים הנעים עם הרוח – יהיו אלו שלל דברי לכלוך ואבק, או פשוט חרקים שמחפשים מטרה בחיים.

הסיבה שאנחנו לא רוצים שזה יקרה היא כי זה לא כיף ללכת לישון עם בית רטוב. יש לזה כל מיני גורמים לא כיפיים כמו סימני רטיבות על הקירות – שאלו הם כתמי רטיבות כהים. כמו גם ענייני ריובת ברצה – אלא אם כן אנחנו בעניין של בריכת שחייה באמצע הדירה.

העניין הוא שהמערכת החשמלית שבדירה יכולה שלא להסתדר היטב עם המים – שכן נוטים להיות עניינים, או דינמיקות ותופעות במפגש ביניהם. כמו פוקימון מים ופוקימון חשמל – זה לא הסידור הכי נוח. כי הפעולה החשמלית משפיעה על המים, בכך שהם מוטענים בזרמים חשמליים – ואלו בתורם משפיעים על המערכת החשמלית – המכילה את החשמל – לכדי קצר והפסקת פעולה. 

כך שאם זה קורה – אנחנו רוצים אולי למנוע את המפגש בין המים לחשמל בדירתנו, אלא אם כן אני בעניין של לראות מה יקרה. 

בכל אופן – כדי לאפשר לרטיבות שלא לרדת מן התקרה, אפשר פשוט לוודא שהיא אטומה.
מתוך הווידוא הזה אנחנו יכולים לדעת שדבר לא ימשיך ויירד דרכה, כדי לפגוש את המערכת החשמלית בדירתנו – ובכלל. וזיפות גגות אכן יכול לסייע בכך. בהצלחה. 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חלונות הדף
פיתוח מתקדם שמסייע במקומות שונים מבנים בכל מקום בעולם מציגים חלוקה בהתאם למי שיגור או יעבוד בהם....
קרא עוד »
מרץ 26, 2019
נוטריון לרוסית – זה חשוב לכם ולנו
זה לא סוד שהעליה מרוסיה לישראל היא עליה גדולה של אנשים שלא עולים רק מרוסיה אלא גם דוברים את השפה...
קרא עוד »
ספט 24, 2018
ניווט בקשרי משקיעים: תובנות מפתח
בתחום הפיננסים וההשקעות, הבנה מוצקה של יחסי משקיעים היא חיונית הן לעסקים והן למשקיעים עצמם. כמומחה...
קרא עוד »
ינו 22, 2024