מה חשוב לדעת על איטום גגות

איטום גגות

למרות שמדינתנו הקטנה נחשבת בעלת אקלים חם במשך רוב השנה, ישנם כמה חודשים קצרים בהם החורף והגשמים מגיעים לבקר בכל שנה מחדש. לרוב החורפים הינם קלים ובעלי כמות משקעים קטנה יחסית, אך מספיקה כמות קטנה במיוחד של גשמים כדי שאלו יחלחלו אל תוך חלל הבית ויעשו נזק מטריד במיוחד.

הסיבה של חדירת מי גשמים אל תוך הבית מתחילה לרוב בגלל בעיה של גג לא עמיד מספיק (גג שלא ראה לאחרונה את חברת זיפות הגג), כך שהצטברות מי גשמים על הגג עלולה להוביל אותם לחדור אל תוך הבית ולגרום לנזקים כמו רטיבות ועובש. כדי להימנע ממצב כזה, חשוב להקפיד על ביצוע פעולת איטום גגות בהקדם האפשרי ולפני עונת החורף הגשומה.

מהי פעולת איטום גגות

איטום גגות היא פעולת מניעה לצורך הגנה על חלל הבית מפני כניסה וחדירה של מי גשמים, רטיבות, לחות ובעיות עובש. נוסף על כך, איטום גג איכותי גם מסייע בהגנה על חלל הבית מפני אקלים חם כמו חימום יתר של הבית, שמירה על טמפרטורה נעימה בתוך הבית למרות החום השורר בחוץ ועוד.

ניתן לבצע איטום גגות בעזרת חברה מקצועית המתמחה באיטום גג פרטי או מסחרי, ובהתאם למבנה וגודלו. פעולה זו מתבצעת באמצעות מספר שיטות איטום שונות, שלכל אחת מהן יש יתרונות ואיכויות בהתאם לסוג הגג עליו יש לבצע את האיטום.

שיטות איטום מומלצות

  • יריעות ביטומניות – שיטת איטום נפוצה במיוחד במבנים רבים. בשיטה זו נפרשות יריעות מיוחדות העשויות חומרים חזקים ואיכותיים על גבי הגג, ובאמצעות הלחמתן אחת לשנייה הן מעניקות הגנה מרבית לגג בכל מזג אוויר ולמשך זמן. 
  • זפת – באמצעות יישום ומריחה של זפת חמה על הגג, ניתן לבצע איטום גג בצורה מהירה ואיכותית במיוחד. לאחר התקררות הזפת, החומר מתקשה והופך להיות חזק ועמיד וכך מעניק הגנה מלאה מפני חדירה של מים, אבק, לחות, רוח ועוד.
  • סיוד עבודת סיוד גג היא תהליך מומלץ והכרחי כחלק מתהליך איטום גגות באמצעות זפת או יריעות ביטומניות. הסיוד מעניק לגג הגנה מפני חימום יתר של חלל הבית, וגם שמירה טובה יותר על שכבת האיטום שיושמה על גבי הגג.
Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות מרכזיות לבחירת חברת הנדל"ן האידיאלית
ניווט בשוק הנדל"ן יכול להיות מאתגר, אך בחירת חברת הנדל"ן הנכונה היא צעד מכריע לקראת עסקת נדל"ן מוצלחת....
קרא עוד »
דצמ 04, 2023
משפצים? למה לנקות לבד?
לקוחות רבים שלנו חשבו בתחילת הדרך לנקות לבד את הדירה בתום השיפוץ המאסיבי. כאשר הם משוחחים עם נציגי...
קרא עוד »
ספט 24, 2021
למה חשוב שתהיה קבלן רשום
תחום הבניה הינו ענף מורכב ומהותי באמצעותו מוקמים מבנים מסוגים שונים כמו בתים פרטיים, דירות מגורים...
קרא עוד »
אוק 07, 2020