שיקום קרקע מזוהמת

שיקום קרקע מזוהמת

הידעתם כי אלפי דונמים בישראל אינם ראויים למגורים מכיוון שהקרקע מזוהמת? זוהי בעיה חמורה המשפיעה עלינו יותר ממה שאנחנו חושבים. קרקע מזוהמת היא דבר חמור ביותר המשפיע על חיינו וטומן בחובו קשיים עצומים לחברות הבנייה, לעיריות, למדינה ולאזרחים. העובדה כי לא ניתן לבנות על הקרקע גורמת להפסדים קשים ביותר ולהפסדים כלכליים רבים. אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי לשמור על הקרקע שלנו מכיוון שבלעדיה אין חיים, אך המציאות היא שבגלל מפעלי תעשייה או ביטחון הקרקע מזדהמת ולא ניתן לעשות בה שימוש. אך שימו לב הפתרון הוא מעבר לפינה וניתן להחליט כי אנחנו משקמים את הקרקע. כך שיקום קרקע מזוהמת קנה לו אחיזה של ממש בציבוריות הישראלית ואנו צריכים להקדיש לו מאמר שלם בכדי להסביר את יתרונותיו הרבים.

מה כולל הליך השיקום?

אז מה כולל שיקום קרקע מזוהמת? כיצד נבטיח כי הקרקע תשוקם כראוי? ראשית לפני הטיפול יש להבין ולחקור מה הבעיה בקרקע. ברגע שנבין כיצד הקרקע מזוהמת נוכל לקבל החלטה הרבה יותר חכמה ומושכלת בנוגע לשיטת השיקום. עלינו להבין כי הליך השיקום כולל שלוש שיטות שונות. ראשית שיטת הטיפול הראשונה שבאמצעותה ניתן לשקם את הקרקע היא באמצעות טיפול ביולוגי. טיפול זה עושה שימוש בחיידקים הנמצאים בקרקע בכדי לפרק א מקור הזיהום. שיטת הטיפול השנייה היא באמצעות טיפול כימי ושימוש בחומרים כימיים בכדי לשקם את הקרקע. שיטת הטיפול השלישית היא באמצעות טיפול פיזיקלי הכולל שיטות של נידוף, חימום ושטיפה. בנוסף יש להחליט האם הטיפול יתבצע במתחם של האתר או מחוצה לו.

מי מבצע את הליך השיקום?

פרויקט שיקום קרקע מזוהמת הוא פרויקט ממשלתי הנקבע בראש סדר העדיפויות. הפרויקט מרוכז על ידי החברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה. החברה מחזיקה במומחיות לבצע את שיקום הקרקעות והיא אשר מתווה את הפרויקט ומנהלת אותו מא' עד ת'. החברה היא הקובעת מדיניות בנושא ואחראית על כלל שיקום הקרקעות במדינה. ההערכה מדברת על כ-100 אלף דונם של קרקעות מזוהמים במרכז הארץ ללמדנו על החשיבות של שיקום הקרקע.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נדל״ן באנגליה – השקעה לעתיד
השקעות נדל״ן בכל מקום בעולם אלו הן השקעות אשר מגיעות בדרך כלל לאחר מחשבה רבה ומחקר מעמיק וזאת מכיוון...
קרא עוד »
פבר 24, 2018
משרד תיווך מומלץ לרכישת דירה במרכז תל אביב
אחרי שכבר מבינים כי רוצים לעבור אל דירה חדשה וכי תל אביב הוא היעד, מגלים קודם כל כי המחירים רק הולכים...
קרא עוד »
מאי 25, 2018
מי מוסמך לחתום על תוכניות חשמל?
כאשר נתקלים בבעיה כלשהי במערכת החשמל, למשל קצר, שקע שרוף או תקלות אחרות, ברור מאליו שצריך להזמין...
קרא עוד »
יול 25, 2021