רישום בתים משותפים

רישום בתים משותפים

על פי חוק המקרקעין תשכט 1969, בית משותף הוא בית שיש בו שתי דירות מגורים או יותר והוא רשום כבית משותף בפנקס הבתים המשותפים. רישום בתים משותפים מעגן את הזכויות של הדיירים בבניין ברכוש המשותף כגון: במחסנים, בגג המבנה בחניות ועוד. אין ספק שרישום בית משותף הוא בעל חשיבות רבה הן מבחינה משפטית והן מבחינה כלכלית שכן, לא פעם נוצרות מחלוקות בין הדיירים בסוגייה הנודעת לרכוש המשותף. בשל סוגייה זו השכנים יכולים להגיע להליך משפטי ארוך ומורכב אשר פוגע באיכות החיים בבניין כולו.

כיצד מתבצע רישום בית משותף?

כאשר יש צורך לרשום בית משותף, יש לגשת לאחת מתשע לשכות המקרקעין הפרושות ברחבי המדינה ומנהלות את פנקס רישום הבתים המשותפים. הרישום המדובר מהווה שלב הכרחי עוד טרם מבצעים רישום זכויות בלשכת המקרקעין. בבניינים חדשים לרוב הקבלן הוא זה שיהיה אחראי לרישום בית משותף בהתאם לתנאי החוזה. במקרים שבהם אין קבלן שידאג לרישום המדובר, הדירים עצמם אחראים על הרישום.

כיצד תבצעו רישום בית משותף בצורה הטובה ביותר?

כאמור, רישום בית משותף הוא דבר בסיסי וחשוב מאוד. לכן, אם אתם צריכים לרשום את בניין המגורים שלכם כבית משותף, כדאי שתערכו מראש להליך בירוקרטי הדורש לא מעט מסמכים. בכדי לצלוח את התהליך ובכדי לבצע אותו בצורה הטובה ביותר, כדאי מאוד לבחור בגורם מקצועי כגון: עורך דין העוסק במקרקעין כמו עו"ד ודים לירן קולצ'ינסקי, אשר יסייע לכם ברישום הבית המשותף בטרם תבחרו עורך דין מעין זה, חשוב שתוודאו כי מדובר בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, אשר מכיר היטב את הליך הרישום ויודע כיצד לבצע אותו בצורה הטובה ביותר עבור דיירי בניין כזה או אחר. זכרו כי אי רישום של בניין כבניין משותף יכול לפגוע בכם כדיירים ולמנוע מכם את הזכויות שמגיעות לכם ועל כן, אם גיליתם שהבניין שלכם לא רשום כבניין משותף, זה הזמן לפנות לעורך הדין הטוב ביותר בתחום שיסייע לכם ברישום.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שמאי מקרקעין בראשון לציון
ראשון לציון היא מהערים היותר פופולאריות לקנייה ומכירה של נכסים ובעצם, היא שועל נדל"ן רציני בשנים...
קרא עוד »
אוק 18, 2021
איך תדעו אם אתם באמת חייבים עורך דין צוואות?
הגיע העת ואתם צריכים לערוך צוואה, כיצד עושים זאת? האם בכל מקרה צריך לפנות לעורך דין לענייני צוואה...
קרא עוד »
אפר 27, 2017
חברה מומלצת לשדרוג מטבח קבלן
חברה מומלצת לשדרוג מטבח קבלן היא פריט הכרחי עבור כל מי שמעוניין במטבח מעוצב ויוקרתי. כל מי שרכש לעצמו...
קרא עוד »
מאי 13, 2018