איך מבצעים רישום קבלן רשום?

רישום קבלן רשום

קבלן צריך לעבור תהליך של רישום אשר מקנה לו את הרישיון לעסוק בענף הבנייה, ולספק שירות ללקוחות. הרישום נועד לעשות סדר בענף, ולהבטיח כי קבלנים יוצאים לדרך רק אם הפרויקט מתאים בהיקפו ובמורכבותו ליכולות ולידע שלהם. מעבר ליכולות ולהתנסות צריך הקבלן לקבל הכרה רשמית על ידי רישום בפנקס הקבלנים. הרישום מתבצע מול משרד הבינוי והוא מהווה אישור כי הקבלן הינו גורם מקצועי מנוסה שמתאים לספק שירותים ללקוחות. הרישום מאפשר לקבלן גם לקבל אשרות העסקה עבור עובדים פלסטינים.

איך לבצע את הרישום?

יש להבין כי הליך רישום קבלן רשום יכול להיות תהליך מורכב למדי. זאת מחמת העובדה שהביורוקרטיה תובענית ומעמידה את הקבלן מול צורך להמציא מסמכים, למלא פרטים ולהציג את כל הפרטים הרלוונטיים לעניין קבלת הרישום. בין היתר עליו להוכיח כי הוא רכש ניסיון בענף, שהוא צבר ידע מספק ועוד. אין ספק שמדובר על תהליך שעשוי להיות מורכב וסבוך עבור קבלנים. הם הלא טובים בבניה, בשיפוץ ובהרחבת מבנים. לאו דווקא בניירת ובביורוקרטיה.

עורך דין מלווה את הקבלן לתוצאות מהירות

הדרך המומלצת היא להיעזר בעורך דין שמציע שירותי ליווי לקבלנים. עורך דין כזה מכיר את הנהלים של משרד הבינוי, יודע מהם תנאי הסף והפרמטרים שצריך להוכיח מול הגורמים הרלוונטיים, ובהתאם לכך הוא מכין את הבקשה על כל פרטיה ומסמכיה. נציין כי עורך דין לרישום קבלן רשום צריך להיות מומחה ומנוסה בתחום רישום קבלנים ומסוגל במרבית המקרים להאיר את עיניו של הקבלן עוד בשלב הכנת הבקשה. זאת כדי להתאים אותה לקריטריונים ולהבטיח כי התהליך כולו מתבצע נכון – על מנת להוביל אותו בסופו של דבר לרישום מוצלח של קבלן רשום בפנקס הקבלנים, בסיווג המתאים לפי היכולות המקסימליות של הקבלן.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתר בניה
במידה ואתם רוצים להרחיב את ביתכם, להוסיף מרפסת או חדר נוסף, אתם לבטח יודעים כי אתם זקוקים להיתר בנייה....
קרא עוד »
מאי 09, 2021
מי הוא רשם הקבלנים?
כדי למנוע מצב של הפקרות בענף הקבלנות והבנייה קיים גוף רשמי שנקרא בשם רשם הקבלנים. מדובר על גוף ממשלתי...
קרא עוד »
אוג 20, 2020
נפל לכם טיח מהקיר החיצוני? זה מה שאתם חייבים לעשות
כולנו מכירים את הבעיה, שפתאום נופל טיח מקיר חיצוני של הבית או הבניין, זוהי בעיה מאד חמורה כי היא פוגעת...
קרא עוד »
נוב 24, 2019