להשקיע בבורסה או בנדל"ן?

אחת השאלות שאנשים רבים שואלים את עצמם היא, היכן מומלץ להם להשקיע את כספם, האם בבורסה, במניות או במכשירים פיננסים אחרים, או לחילופין בנדל"ן. אנחנו נבחן את הנקודה הזאת על פי יתרונות וחסרונות של כל צד, כאשר נתייחס לכל הכלים הפיננסים ככלי אחד שם השקעה בבורסה, בעוד שלגבי השקעה בנדל"ן אנחנו נתייחס כשהשקעה בארץ, אף על פי שניתן להשקיע כמובן גם בחו"ל. הכוונה תהיה להשקעה במגורים או במסחר.

General Trade מערכות מסחר חכמות

General Trade מערכות מסחר חכמות

השקעה בבורסה היא פתרון טוב עבור מי שיש לו סכום כסף להשקיע במניות ומבין בנושא. אך מה שחשוב זה לשים לב היכן, כיצד ומתי משקיעים. הטענה הרווחת היא, צריך לדעת מתי נכנסים ומתי יוצאים מהבורסה. לשם כך אגב אפשר לקבל כלים ותוכנות מחברת ג'נרל טרייד שיכולים לעזור לכם.

היתרונות של השקעה בבורסה הם, ניתן להשקיע בסכומי כסף קטנים, יחסית לנדל"ן, אפשר לצאת מהבורסה מתי שרוצים, ואפשר לפזר את הכסף על פני השקעות שונות. זה הופך את ההשקעה להרבה יותר משתלמת ונוחה.

החיסרון של השקעה בבורסה היא, שקל יותר להפסיד את כל הכסף. מאחר ומדובר במניות של חברות, הרי שאם החברה פועלת בצורה לא נכונה ולא אחראית, אז קל מאוד להפסיד את כל הכסף. זה לא תלוי בנו והרבה פעמים זה אפילו לא תלוי בשוק. לכן צריך לדעת לפזר את הכסף בצורה נכונה ולהשקיע בחברות אשר התוצאות שלהן מראות, שמדובר בחברות אחראיות שפועלות נכון.

היתרונות של השקעה בנדל"ן הם, מדובר באלמנט שלא נעלם. אם אנחנו רוכשים דירה היא לא תיעלם, היא תישאר קיימת. יתרון נוסף הוא, להבדיל ממניות, בנדל"ן תמיד יהיה מחסור, תמיד יהיו אנשים שירצו דירות. להבדיל ממניות אשר ייתכן וניתקע עם כאלה של חברות שאיש לא ירצה לסחור בהן.

החסרון של נדל"ן בישראל הוא, שהשוק מגיע פעמים רבות למצב בו המחירים עולים גבוה ואז אין כוח קנייה מספק. במקרה כזה, אנחנו צריכים להוריד את הסכום אותו אנחנו מבקשים עבור הנכס ואנחנו עלולים להפסיד. כמו כן, עלויות העסקה מסביב מכרסמות ברווח שלנו לאורך זמן.

צמאים למידע נוסף אודות מסחר בבורסה והשקעות חכמות? באתר ג'נרל טרייד כלים ומידע מקצועי שוודאי יעזור לכם בדרך…

 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינות אוכל מוזהבות
נראה שהמקום בו אנחנו נמצאים הכי הרבה במהלך החיים שלנו הוא, איך לומר בעדינות, אזור האוכל. האוכל הוא חלק...
קרא עוד »
ינו 01, 2021
תובנות פנימיות: שיקולים מרכזיים לבחירת מכונות שטיפה וניקוי לעסקים
שוקלים להשקיע במכונות שטיפה וניקוי לעסק שלכם? בתור סמכות בציוד מסחרי, אני כאן כדי לספק לך תובנות...
קרא עוד »
מרץ 13, 2024
מחסן חצר
אחד מהתקני האחסון הנחשקים ביותר בגינות ובחצרות הוא מחסן חצר. בשונה ממדפי חוץ בתוך החצר, מחסן הוא התקן...
קרא עוד »
ינו 01, 2020