השקעות נדל"ן באירופה – דברים שכדאי לדעת

השקעות נדל"ן באירופה

ישראלים רבים מחפשים בשנים האחרונות שוקי נדל"ן זרים להשקיע בהם, כאשר היעדים הפופולאריים ביותר הם מדינות אירופה וארה"ב, כשמרבית הישראלים בוחרים להשקיע את מיטב כספם במדינות אירופה שונות, הן במערב והן במזרח.

מעבר לנדל"ן יש הרבה אפיקי השקעה אחרים – שוק ההון, שיווק באינטרנט, השקעות בסטארטאפים ועוד, אבל היום נתמקד בהשקעות נדלן באירופה.

מה חשוב לדעת על השקעות נדל"ן באירופה

ההחלטה להשקיע את הכסף בשוקי נדל"ן זרים היא מובנית. שוק הנדל"ן הישראלי מאוד יקר, היכולת לרכוש דירה להשקעה היא נמוכה מאוד והרווחיות אפסית. מאחר ומחיר הנכסים הוא מאוד גבוה, אז קשה מאוד להרוויח עליהם בשביל זה יש צורך לדרוש מחירים מאוד גבוהים ולמרות הביקוש הגבוה וההיצע הנמוך, לא כל מי שמחפש דירה להשכרה מסוגל באמת לשלם את המחירים שמוצעים בשוק.

גם ההחלטה להשקיע בשווקי אירופה היא מאוד מובנית. ראשית, להבדיל מהשקעה בשוק האמריקאי (או הקנדי) אם מעוניינים להשקיע בשוק האירופאי , קל יותר להגיע למדינה בה רוצים להשקיע ולראות היכן ממוקם הנכס, מה המאפיינים של הסביבה, קל הרבה יותר ללמוד את המקום. הן מבחינה פרקטית והן מבחינת עלויות. אומנם ההשקעה מתבצעת דרך חברות השקעות ישראליות שמשקיעות בנדל"ן באירופה אך עדיין בשביל להשקיע בצורה חכמה מוטב להכיר את הנכס והסביבה שלו. למידע נוסף על השקעות נדל"ן בחו"ל.

שנית, השוק האירופאי מציע מגוון רחב של מדינות ויעדים להשקעות. לצד מקומות אטרקטיביים ויקרים כמו לונדון וברלין, ישנן אפשרויות השקעה במדינות אירופה אחרות, יותר זולות אך הן עדיין רווחיות. מדובר במדינות כמו סלובקיה, סלובניה, הונגריה, רומניה, פולין, ואפילו יוון ששקעה לאחרונה במשבר כלכלי עמוק ומהווה היום פוטנציאל עצום עבור משקיעים שמחפשים נכסי נדל"ן בזול. משקיעים זרים רבים מחפשים השקעות נדל"ן באירופה, לא בהכרח ביעדים מוכרים ונפוצים, מקומות שנחשבים מתויירים מאוד בזכות היותן ערי בירה מרכזיות אלא דווקא במדינות שהכלכלה שלהן מתפתחת כעת, אחרי שנים בהם הן היו בגוש הקומוניסטי או בקרב מדינות שנחשבות תמיד לדרג שני של אירופה.

לסיכום, השקעות נדלן באירופה מהוות אטרקציה עבור משקיעים גדולים וקטנים שמחפשים דרך להגדיל את תיק ההשקעות שלהם או לחילופין עבור מי שמעוניין לייצר לעצמו הכנסה נוספת רכישת נכסים להשקעה, קומפלקסי מגורים, דירות או נכסי מסחר להשכרה לטווח ארוך.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירותי ביובית 24 שעות, פריצת סתימות בלחץ מים
מה קורה כאשר הביוב עולה על גדותיו, נסתם או נסדק ועושה צרות לכל הבניין, הבית או המפעל? מה קורה אם יש בעיה...
קרא עוד »
דצמ 16, 2018
חברת משכנתאות גדולה או קטנה? מה כדי מה חשוב לדעת?
כמו בכל דבר אחר בחיים שלנו, גם כאשר אנחנו מתבקשים לבחור בחברה מסויימת שתייצג אותנו, נעדיף לבחור בחברה...
קרא עוד »
יול 06, 2018
חקור את אבני החן הנסתרות של טריא: תובנות לגבי יתרונות ההשקעה ב-P2P
בעולם הפיננסים, מערכות השקעות Peer-to-Peer (P2P) התפתחו לשדרה אטרקטיבית עבור משקיעים המעוניינים לגוון את...
קרא עוד »
מרץ 06, 2024