5 דברים שכדאי לדעת אם אתם מתעניינים בהשקעת נדלן בגרמניה

אם פעם המגמה הייתה להשקיע רק בישראל, כיום משקיעים רבים נושאים עינייהם לחו"ל ומעוניינים להשקיע את כספם במדינות אחרות. לאחרונה, צצה מגמה ובה יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע את כספם בלא אחרת מאשר גרמניה. נדלן בגרמניה אינו זר למשקיעים זרים וליזמי נדל"ן, כאשר הערים הנחשקות ביותר מסתמנות כברלין – עיר הבירה, המבורג ופרנקפורט. מה עליכם לדעת לפני שגם אתם מבצעים את ההשקעה שלכם?

מס על נכס בגרמניה – מה החובות שלכם?

אחד הדברים בהם מתעניינים המשקיעים יותר מבכל דבר אחר הוא סוגיית המיסים. בהנחה ואתם אדם פרטי ולא חברה, המעוניין לבצע השקעה של נדלן במדינה האירופאית, על פי החוק הגרמני אתם מחוייבים במס של כ-25% מהכנסת השכירות שלכם. כמו כן, המיסים שעליכם לשלם אינם תקפים רק לגרמניה, אלא גם לישראל. בנוסף, במידה ותחליטו למכור את הנכס שברשותכם, העסקה שתבצעו תקוטלג תחת מיסוי רווחי הון.

אתם משקיעים במדינה חזקה

בעת שמבצעים השקעה בנכס בגרמניה, חשוב לדעת היכן אתם משקיעים. אם סימנתם כיעד את גרמניה, תשמחו לגלות כי המדינה כיום היא המדינה המובילה ביותר ביבשת אירופה מבחינת כלכלה, והיא אף ממוקמת במקום הרביעי בדירוג הכלכלי העולמי. המדינה עומדת על תוצר של כ-3 טריליון יורו, מה שמעיד על כלכלה יציבה מאד ועל שוק עבודה פורה עם אחוז ממוצע ויחסית נמוך של מובטלים.

ברלין במקום הראשון

בשנת 2015, רק לפני כשנתיים, השתתפו אנשי מקצוע מובילים מתחום הנדל"ן בסקר שניסה להבין באיזו עיר אירופאית כדאי ביותר להשקיע בנדל"ן. בסקר זה השתתפו 500 גורמים המעורבים בנדל"ן ביבשת אירופה, כאשר המטרה הייתה ליצור תחזית דרכה יוכלו משקיעים להתנהל. בשנת 2014 הייתה ברלין, הבירה הגרמנית במקום הרביעי, ואילו בשנת 2015 היא טיפסה אל המקום הראשון כעיר הכדאית ביותר באירופה להשקעה.

מחירי הנדל"ן נמוכים

אם אתם צריכים סיבה נוספת מדוע כדאי לבצע השקעות נדל"ן בגרמניה, כדאי שתדעו שכבר מראשית שנות ה-90 מחירי הנדל"ן יורדים וגם כיום המחירים הינם מחירים הנחשבים כנמוכים. הסיבה? ישנם אלו המקשרים את הסיבה לאלמנט תרבותי: הגרמנים נוהגים לשכור דירות ופחות לרכוש דירות, מה שגורם לכך שהשוק הינו יציב מאד ומחירי הנכסים נותרים בחירים נמוכים. כך, מחירי הדיור הובילו לכך שישנו פוטנציאל לתשואה של יותר מעשרה אחוזים.

מה עליכם לדעת על תיווך בגרמניה?

מה החוק בגרמניה דורש בכל הקשור לתיווך? החוק הגרמני הוא זה שקובע את תעריפי התיווך, כאשר התעריף נקבע גם בהתאם למתווך וגם בהתאם לאזור בו ממוקם הנכס. במרבית המקרים, העמלה של התיווך הינה שבעה אחוזים הכוללים מע"מ. כמו כן, במידה והעסקה הינה עסקה שמנה העומדת על בין 7 ל-10 מיליון יורו, עמלת התיווך צונחת לשלושה אחוזים בלבד.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לעבור דירה בשלום? 10 טיפים שיקלו על התהליך
מעבר דירה הוא תמיד תהליך מורכב ולא קל. בין אם מדובר במעבר של צעירים בפעם הראשונה מבית הוריהם אל דירה...
קרא עוד »
פבר 28, 2018
מטבחים זמניים – למה הם משמשים?
מטבחים זמניים הם פתרון נפלא לצרכים רבים בחיי היומיום, מתחילים בהובלות, דיור זמני, ועד לשיפוצים...
קרא עוד »
דצמ 19, 2023
עורך דין מקרקעין – ילווה אתכם בביצוע עסקת הנדל״ן
בעזרתו של עורך דין מקרקעין תוכלו לבצע עסקת נדל״ן בצורה נבונה ומתוך ידיעה כי אתם מודעים לכל הפרטים...
קרא עוד »
מרץ 14, 2022