לימודי שמאות מקרקעין

הכנסה נוספת

רוצים להרוויח טוב? מוכנים לעבוד קשה אבל עם תמורה הוגנת? כנראה שזה המקום עבורכם. גם מקצוע מעניין מאוד, גם מקצוע מבוקש יחסית בשוק העבודה והכי חשוב, מקצוע רווחי ביותר עם משכורת גבוהה ומכובדת. במה מדובר? אה, כמובן, במקצוע שמאות מקרקעין.

מה צריך לדעת בשביל להיות שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין צריכים להתמצא היטב בכל התחומים שקשורים לענף הנדל"ן – אם זה בתחום הבנייה וההערכת שווי של נכס, אם זה בתחום המיסים הכולל חישוב מיסים והיטלים שונים וכדומה. ובעקבות הידע הרב שיש לשמאים, הם נחשבים לבעלי מקצוע מבוקשים מאוד בקרב גופים שונים אשר עוסקים בענף הנדל"ן.

שלבי הלימוד במסלול שמאות מקרקעין

מסלול לימודי שמאות מקרקעין במכללת אפיק כולל הרבה מאוד נושאים שיש ללמוד והרבה תחומים שיש לגעת בהם במהלך השיעורים. על כן, מתחלקים הלימודים לשלושה שלבים עיקריים – 

  • שלב מס' 1 – לימודים

כאן למעשה מתחילים. בשלב הראשון יש ללמוד את כל החומר הקשור לתחום השמאות ואת זה ניתן לעשות כאמור דרך לימוד אינטרנטי או לימוד פרונטאלי. הקורסים מתחלקים לשיעורים כאשר קיים גם קורס נפרד אשר מיועד להתכוננות לבחינות המסכמות בסיום המסלול.

  • שלב מס' 2 – התמחות

בשלב השני יש כמובן להתמחות באופן מעשי בתחום. את ההתמחות יש לבצע אצל שמאי מקרקעין מורשה ובעל תעודה. בנוסף, ישנה בחינה (מס' 13) שיש לעבור בשלב זה. ניתן להיבחן עליה לפני תחילת ההתמחות וכן במהלכה או לאחריה.

  • שלב מס' 3 – בחינות

שלב זה הוא השלב המסכם שאיתו מסיימים את הקורס. בשלב הזה מתקיימות הבחינות מטעם מועצת השמאים אשר הם אלה שקובעים האם הסטודנטים אכן כשירים לשמש כשמאי מקרקעין והאם אפשר לתת להם תעודת שמאות.

לשיחץ ייעוץ פנו אלינו – האתר של מכללת אפיק.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טריא – תתחילו להשקיע את הכסף שלכם בפלטפורמה
הפלטפורמה של טריא מספקת אפשרות להשקיע את הכסף על ידי מתן הלוואות לאחרים, וכך בעצם ליהנות מתשואה לא...
קרא עוד »
אוג 12, 2021
בידוד אקוסטי לקירות – איך עושים את זה לבד?
ניתן ליישם בידוד אקוסטי כמעט על כל אזור בכדי למנוע העברת רעשים דרך הקירות והרצפות המשמשים כמחסום רעש....
קרא עוד »
דצמ 07, 2019
משאבות ביוב למרתפים, באילו מקרים?
משאבות ביוב הן חלק חיוני בכל מערכת ניקוז מרתף. הם עוזרים לשמור על המרתף יבש ונקי מהצפות על ידי שאיבת...
קרא עוד »
מאי 16, 2023