לימודי שמאות מקרקעין

הכנסה נוספת

רוצים להרוויח טוב? מוכנים לעבוד קשה אבל עם תמורה הוגנת? כנראה שזה המקום עבורכם. גם מקצוע מעניין מאוד, גם מקצוע מבוקש יחסית בשוק העבודה והכי חשוב, מקצוע רווחי ביותר עם משכורת גבוהה ומכובדת. במה מדובר? אה, כמובן, במקצוע שמאות מקרקעין.

מה צריך לדעת בשביל להיות שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין צריכים להתמצא היטב בכל התחומים שקשורים לענף הנדל"ן – אם זה בתחום הבנייה וההערכת שווי של נכס, אם זה בתחום המיסים הכולל חישוב מיסים והיטלים שונים וכדומה. ובעקבות הידע הרב שיש לשמאים, הם נחשבים לבעלי מקצוע מבוקשים מאוד בקרב גופים שונים אשר עוסקים בענף הנדל"ן.

שלבי הלימוד במסלול שמאות מקרקעין

מסלול לימודי שמאות מקרקעין במכללת אפיק כולל הרבה מאוד נושאים שיש ללמוד והרבה תחומים שיש לגעת בהם במהלך השיעורים. על כן, מתחלקים הלימודים לשלושה שלבים עיקריים – 

  • שלב מס' 1 – לימודים

כאן למעשה מתחילים. בשלב הראשון יש ללמוד את כל החומר הקשור לתחום השמאות ואת זה ניתן לעשות כאמור דרך לימוד אינטרנטי או לימוד פרונטאלי. הקורסים מתחלקים לשיעורים כאשר קיים גם קורס נפרד אשר מיועד להתכוננות לבחינות המסכמות בסיום המסלול.

  • שלב מס' 2 – התמחות

בשלב השני יש כמובן להתמחות באופן מעשי בתחום. את ההתמחות יש לבצע אצל שמאי מקרקעין מורשה ובעל תעודה. בנוסף, ישנה בחינה (מס' 13) שיש לעבור בשלב זה. ניתן להיבחן עליה לפני תחילת ההתמחות וכן במהלכה או לאחריה.

  • שלב מס' 3 – בחינות

שלב זה הוא השלב המסכם שאיתו מסיימים את הקורס. בשלב הזה מתקיימות הבחינות מטעם מועצת השמאים אשר הם אלה שקובעים האם הסטודנטים אכן כשירים לשמש כשמאי מקרקעין והאם אפשר לתת להם תעודת שמאות.

לשיחץ ייעוץ פנו אלינו – האתר של מכללת אפיק.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו תפקידו יועץ סביבה ולמה חשוב להעזר בו?
בעתיד, יהיו יותר ויותר בעיות סביבתיות שצריך לטפל בהן. העולם הופך יותר ויותר מזוהם ולא בר-קיימא, ולכן...
קרא עוד »
פבר 19, 2023
תובנות מרכזיות לבחירת חברת הנדל"ן האידיאלית
ניווט בשוק הנדל"ן יכול להיות מאתגר, אך בחירת חברת הנדל"ן הנכונה היא צעד מכריע לקראת עסקת נדל"ן מוצלחת....
קרא עוד »
דצמ 04, 2023
שיפוץ בית פרטי
שיפוץ בית פרטי שנעשה על ידי בעלי מקצוע מנוסים, יכול להביא לתוצאות נפלאות ולאפשר לבני הבית ליהנות מבית...
קרא עוד »
יול 30, 2019