מזחים – מדוע נכון להתקין מזח

מרבית הציבור מכיר מזחים מנמלי ים או מסלעים אשר ממוקמים במקומות שונים ויוצרים מזח טבעי. אך מדובר במושג שיש לו גם משמעות אחרת, בפרט בכל מה שקשור למערכות מים תעשייתיות, משאבות מים ועוד. 

למעשה מדובר על מז"ח, מערכת שמונעת זרימה חוזרת של מים. זרימה כזו בתוך משאבת מים עירונית, תעשייתית או אחרת, עלולה לייצר מצב בו המים ישאבו לכיוון אחד וייקחו איתם את כל מה שנוצר והצטבר בתוך המערכת. זה עלול להוביל לנזק משמעותי, כולל פיצוץ בצנרת. בין היתר, זה יכול להיווצר כתוצאה מזרמי מים משמעותיים, הפסקת חשמל שגורמת להפסקת פעילות המשאבות או תקלה באחת המשאבות בהן מתרחשת השאיבה. 

בכל אחד מהמקרים הנ"ל, התוצאה היא שאם המים ייזרמו בצורה משמעותית לכיוון אחד ויסחפו איתם את כל מה שנמצא בתוך הצנרת, אז המים יהפכו למזוהמים וזה מה שייכנס אל תוך המערכות הביתיות או העסקיות. במילים אחרות, אם לא משתמשים באמצעי שיכול למנוע זאת, עלול להיגרם נזק משמעותי, כולל נזק בריאותי. 

כיצד מז"ח יכול לעזור

אחת האופציות הטובות ביותר לטיפול בבעיה, היא התקנת מז"ח. מדובר על אביזר פשוט וקל אשר מאפשר למנוע היתכנות של מצב כזה. יתרה מזו, התקנת מזח מאפשרת לנו להימנע מסגירת קווים, בזבוז מים, זמן וכסף. הרי במצב רגיל, היינו צריכים לסגור את קו המים, לאתר את מקור הזיהום, לנקות את המים, דברים שיכולים לקחת זמן ולפגוע בשגרת החיים של האנשים וכן לייצר פגיעה עסקית משמעותית. 

התקנת מז"ח מאפשר לנו לייצר אופציה של אל חוזר, כך שהמערכת תעבוד בצורה הרבה יותר תקינה ונכונה, ולא תשאב איתה את כל החומרים שנמצאים בתוך המשאבות. המים ייזרמו בצורה נקייה אל המערכת. 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לוח נדל"ן
לוח הנדל"ן שלנו המופיע באתר האינטרנט שלנו הוא נוח מאד לשימוש ומקיף את כל הנכסים שאותם אנו משווקים בכל...
קרא עוד »
יונ 18, 2020
עובדות נסתרות על שכירת עורך דין לרישוי קבלן
אז, אתה צולל לתוך תעשיית הבנייה, ושמעת אנשים אומרים, "קבל עורך דין לצרכי הרישוי שלך." נראה פשוט, נכון? לא...
קרא עוד »
נוב 01, 2023
ציפוי חלונות
תחום מערכות המיגון בעולם, ובפרט במדינת ישראל, צבר תאוצה באופן חסר תקדים בשנים האחרונות. ראיה לכך ניתן...
קרא עוד »
דצמ 01, 2019