מזחים – מדוע נכון להתקין מזח

מרבית הציבור מכיר מזחים מנמלי ים או מסלעים אשר ממוקמים במקומות שונים ויוצרים מזח טבעי. אך מדובר במושג שיש לו גם משמעות אחרת, בפרט בכל מה שקשור למערכות מים תעשייתיות, משאבות מים ועוד. 

למעשה מדובר על מז"ח, מערכת שמונעת זרימה חוזרת של מים. זרימה כזו בתוך משאבת מים עירונית, תעשייתית או אחרת, עלולה לייצר מצב בו המים ישאבו לכיוון אחד וייקחו איתם את כל מה שנוצר והצטבר בתוך המערכת. זה עלול להוביל לנזק משמעותי, כולל פיצוץ בצנרת. בין היתר, זה יכול להיווצר כתוצאה מזרמי מים משמעותיים, הפסקת חשמל שגורמת להפסקת פעילות המשאבות או תקלה באחת המשאבות בהן מתרחשת השאיבה. 

בכל אחד מהמקרים הנ"ל, התוצאה היא שאם המים ייזרמו בצורה משמעותית לכיוון אחד ויסחפו איתם את כל מה שנמצא בתוך הצנרת, אז המים יהפכו למזוהמים וזה מה שייכנס אל תוך המערכות הביתיות או העסקיות. במילים אחרות, אם לא משתמשים באמצעי שיכול למנוע זאת, עלול להיגרם נזק משמעותי, כולל נזק בריאותי. 

כיצד מז"ח יכול לעזור

אחת האופציות הטובות ביותר לטיפול בבעיה, היא התקנת מז"ח. מדובר על אביזר פשוט וקל אשר מאפשר למנוע היתכנות של מצב כזה. יתרה מזו, התקנת מזח מאפשרת לנו להימנע מסגירת קווים, בזבוז מים, זמן וכסף. הרי במצב רגיל, היינו צריכים לסגור את קו המים, לאתר את מקור הזיהום, לנקות את המים, דברים שיכולים לקחת זמן ולפגוע בשגרת החיים של האנשים וכן לייצר פגיעה עסקית משמעותית. 

התקנת מז"ח מאפשר לנו לייצר אופציה של אל חוזר, כך שהמערכת תעבוד בצורה הרבה יותר תקינה ונכונה, ולא תשאב איתה את כל החומרים שנמצאים בתוך המשאבות. המים ייזרמו בצורה נקייה אל המערכת. 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בית השקעות בוטיק – מדוע זה כדאי?
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הבינו שעל מנת להגדיל הכנסה, לייצר בטחון לעתיד ולחסוך סכומי כסף...
קרא עוד »
פבר 07, 2018
הליך בדיקת מבנים
אחת הבדיקות החשובות ביותר שצריך לבצע בטרם נכנסים אל מבנה חדש, בין אם מדובר במבנה מגורים או מבנה אחר,...
קרא עוד »
אוג 21, 2019
איך לבחור מקלחון לבית?
בשנים האחרונות רבים הפסיקו להשתמש באמבטיות בחדר הרחצה, והם מעדיפים להתקין מקלחונים. אחת הסיבות...
קרא עוד »
יול 21, 2021