קבלת אישור בטיחות אש למבנה – מה זה ולמה זה חשוב

קבלת אישור בטיחות אש למבנה

כל מבנה שאמור להיות מאוכלס באנשים, בין אם זה באופן קבוע ובין אם זה באופן מזדמן, בין אם זה במשך כל שעות היממה או בחלקו, חייב לקבל שורה של אישורים על מנת שיהיה ניתן להפעיל אותו, על מנת שיהיה ניתן לאכלס אותו בצורה בטוחה. 

אחד האישורים שיש לקבל לצורך הפעלת מבנה, הוא אישור בטיחות אש למבנה. מדובר באישור שניתן על ידי רשויות כיבוי אש, זאת אחרי ביקורת שמבצעים במבנה ומגלים, שאכן הוא בטוח לשימוש. את הביקורת אפשר להזמין אחרי שקובעים בו את כל האמצעים הנדרשים לצורך הגנה מפני שריפות, פינוי אנשים במקרה ופורצת שריפה וכל אמצעי שיכול להגן על המקום, מפני מצבים שכאלה. 

לפני שנסביר מדוע נדרש לקבל אישור ואיך זה מתבצע בפועל, צריך להבין את התהליך כולו. בעת תכנון הקמת המבנה, יש להתייעץ עם יועץ בטיחות אש זאת על מנת שידע לספק את כל המידע, כיצד לבנות את המבנה באופן שיהיה בטוח לשימוש. למשל, איפה נכון להתקין דלתות חירום, אילו אמצעים צריך להתקין במבנה ועוד. היועץ יכול לבדוק במהלך תהליך הבנייה ובסיומו, האם הדברים התבצעו כמו שצריך ואם יש צורך, מבצעים שינויים מתאימים, זאת על מנת להתאים אותו לדרישות של רשויות כיבוי אש. 

עם סיום שלב זה, מזמינים ביקורת מהרשויות, ואל המבנה מגיעים גורמי מקצוע שאמורים לבדוק אותו. במידה והוא נמצא תקין ומתאים לשימוש, אז הוא מקבל את האישור, במידה ולא, אז יש לבצע שינויים בסיוע חברת ייעוץ לבניה בהתאם להוראות. 

מדוע יש צורך לקבל אישור מהרשויות? 

התשובה לכך היא מאוד פשוטה. מאחר והמבנה אמור להיות מאוכלס על ידי אנשים, הרי שהוא צריך להיות בטוח להם ולסביבה. אם המבנה אינו כולל את כל האמצעים הנדרשים לכיבוי אש או לפינוי אנשים בצורה מסודרת, הרי שלא יהיה ניתן להשתמש בו בצורה בטוחה ואחראית. 

האישור גם מאפשר לבצע תיעוד ומעקב, בין אם זה בשביל לדעת האם המבנה אושר לשימוש ובין אם חלים בו שינויים, לוודא שהם עומדים בתקני הבטיחות השונים.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך הידידותי שלך לבחירת חברת משכנתאות
היציאה למסע של בעלות על הבית היא מרגשת, אך המשימה של בחירת חברת המשכנתאות הנכונה יכולה להיראות...
קרא עוד »
פבר 02, 2024
חברה מומלצת לאדריכלות מבני ציבור
כאשר מדובר על אדריכלות, מדובר למעשה על תחום עיסוק הכולל תכנון של מבנים, חללים ומרחבים שונים. ניתן לחלק...
קרא עוד »
מאי 30, 2018
הסכם ממון על דירה – מהי חלוקה הוגנת?
הסכם ממון הוא צעד חשוב אשר בני זוג רבים בוחרים לעשות אותו טרם יציאתם לדרך חיים משותפת. זוגות אשר לא...
קרא עוד »
אוג 29, 2019