נדל"ן: הבית הראשון שלי, שהוא ממש שלי

בית לרכישה

אחרי שהשקענו כל כך הרבה כסף בשכירות והעשרנו את בעל הבית שלנו, מגיע זמן בחיים שבו אנחנו רוצים בית משלנו שהוא רק שלנו. זה קורה לרבים מאיתנו, גם בימים שבהם שוק הנדל"ן בוער והמחירים בשמיים.

מוטב, בהרבה מקרים, להתחיל ולחשוב על רכישת בית ולשים סוף לבזבוז על שכירות. אם גם כך אנחנו משלמים מדי חודש סכום הזוי על שכירת דירה אז מדוע שלא נשקיע אותו למען עצמנו ולמען עתידינו.

עכשיו שהבנו את זה, חשוב להבין שרכישת בית או דירה היא לא עניין של מה בכך. עבור רובינו זוהי ההשקעה הכספית הגדולה ביותר בחיים. לכן בטרם אתם צוללים לנבכי הבועה הנדל"נית, כדאי לכם להתכונן היטב וללמוד את היסודות.

מאחר ואנחנו כאן כדי לעזור הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם בצעדיכם הראשונים לקראת הבית הראשון שלכם. הטיפים האלו יכולים לחסוך לכם הרבה כאבי ראש ולמנוע "הפתעות" בלתי רצויות.

טיפים לקחת לדרך.

הצעד הראשון שמומלץ לעשות זה להחליט על אזור מגורים. צריך לקום מהספה, להסתובב בשכונות פוטנציאליות ולעשות קצת מחקר שטח. כדאי לדבר עם תושבי השכונה, לחפש מרכזי מסחר, רפואה, גני ילדים וגני משחקים (אם יש ילדים), לראות מה המרחק לעבודה, להקשיב לרעשים או לשקט ואפילו לבחון את זמינותה ואת טיבה של התחבורה הציבורית באזור.

כדאי לראות כמה שיותר דירות/בתים באזורים שרצויים לכם, ואל תתפשרו על שום קריטריון שהצבתם לעצמכם. שימו לב, מומלץ לבחון את הנכסים גם בשעות היום וגם בשעות הלילה.

הצעד הבא הוא שאלת המחיר. בשלב זה אנחנו ממליצים לדבר עם שמאים וסוכני נדל"ן, אבל גם עם שכנים שכבר רכשו דירה באזור. חשוב למצוא בעלי מקצוע עצמאיים ובלתי תלויים כדי שתדעו באמת ובתמים שאתם מקבלים את מה שמגיע לכם. טיפ זה חשוב עוד יותר כאשר רוכשים דירה מקבלן, מאחר וחשוב שתקבלו את אותה דירה שראיתם בתוכניות הבנייה.

הצעד השלישי הוא לצמצם אפשרויות מבין מבחר הנכסים שראיתם ומתאימים לכם. כעת יש לשאול את השאלות הבאות:

  • מה גילו של הבניין או הבית? חייבים לקחת את זה בחשבון. בניין ישן ידרוש תיקונים ותיקונים תכנוניים דורשים אדריכלים או מהנדסים. וכל אלו דורשים עוד השקעה של כסף.
  • האם יש לבניין אמצעי ביטחון? אינטרקום עם קוד? האם כל אחד יכול להכנס לשטח הבניין או הגינה? האם יש מצלמות אבטחה? חברת שמירה? בישראל אלו פרמטרים חשובים מאוד.
  • האם יש לנו גינה או מרפסת מרווחת שמאפשרת לנו לחזות בנוף? או שמא ביניינים אחרים מפריעים לנו וחוסמים לנו את אור קרני השמש? אילו כיווני אוויר יש לבית?
  • תחזוקת הבית זו עוד שאלה שחייבים להתייחס אליה, למרות שרבים שוכחים מזה או לא מקדישים לזה מספיק תשומת לב. צריך להתעניין במיסים (ארנונה, מים, חשמל), דמי וועד בית, תשלומים עבור מעלית, בטחון, חניה, גינון וכו'. כל אלו יכולים להתקבץ לכדי סכום חודשי גבוה וכדאי להיות מוכנים לזה.

הצעד הרביעי שאנחנו ממליצים עליו הוא לקחת את הזמן ולחשוב, לא למהר ולא לרכוש בית תחת לחצים. כאמור, זו השקעה אדירה של זמן כסף. התייעצו עם מומחי נדל"ן ואל תתפשרו על העתיד שלכם.

 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי כדאי להיעזר במשרד שמאות מקרקעין?
שוק הנדל"ן והמקרקעין בישראל בהתפתחות מתמדת. קו השמיים מתמלא מגדלים גבוהים המשמשים למגורים...
קרא עוד »
אפר 15, 2019
ייעוץ משכנתא
המשכנתא, הינה ההלוואה הארוכה ביותר שניטול במשך ימי חיינו. השיקולים של תמהיל המשכנתא והריביות חייב...
קרא עוד »
מרץ 25, 2018
חקור את אבני החן הנסתרות של טריא: תובנות לגבי יתרונות ההשקעה ב-P2P
בעולם הפיננסים, מערכות השקעות Peer-to-Peer (P2P) התפתחו לשדרה אטרקטיבית עבור משקיעים המעוניינים לגוון את...
קרא עוד »
מרץ 06, 2024