איך לעבור דירה בשלום? 10 טיפים שיקלו על התהליך

מעבר דירה הוא תמיד תהליך מורכב ולא קל. בין אם מדובר במעבר של צעירים בפעם הראשונה מבית הוריהם אל דירה שכורה, בין אם מדובר במעבר של זוגות צעירים, משפחות או כל אחד אחר. לכן, לפני המעבר יש לערוך רשימה של דברים אשר יש לבצע בשביל שהוא יתבצע בצורה מסודרת, מהירה ונכונה.

לפני שנציג בפניכם עשרה טיפים למעבר דירה בשלום, חשוב לומר, הדבר הראשון שרצוי לבצע זה ביטוח דירה. ביטוח זה כולל שני חלקים, חלק שעוסק במבנה עצמו וחלק שעוסק ברכוש. חשוב שנקפיד ונעשה את הביטוח, כך שהוא יהיה תקף מהיום בו אנחנו נכנסים לנכס, ושלא יהיה מצב שאנחנו ניכנס להתגורר בנכס, ולא נהיה מבוטחים.

מלבד ביטוח דירה, אנחנו צריכים להקפיד על שורה של נקודות נוספות אותן יש לבצע בשביל שהמעבר יהיה חלק. בחלק הבא של המאמר, נציג בפניכם עשרה טיפים שיעזרו לכם בעניין.

טיפים למעבר דירה בשלום

טיפ ראשון – עדכון כתובות וחשבונות. כשאנחנו נכנסים לדירה חדשה, אנחנו צריכים לעדכן את הכתובת שלנו בשורה של מקומות, אנחנו צריכים גם לבצע רישום בשורה של מקומות. זה נכון לגבי חברת חשמל, גז, מים, עירייה, חברות כבלים או לוויין, אינטרנט ועוד. חשוב לעשות רשימה של כל החברות והמקומות, שלא נשכח שום חברה.

טיפ שני – רישום גנים ובתי ספר. אם יש לנו ילדים, מן הסתם, אנחנו צריכים לברר כיצד מבצעים רישום לגנים ולבתי ספר במקום. לא נעשה זאת לפני שנברר היכן נכון ומומלץ עבורנו לרשום אותנו.

טיפ שלישי – סידור חפצים והעברתם. אנחנו יכולים לבצע את ההובלה בעצמנו, אך מוטב שנשתמש בחברת הובלות וכן בחברה שתעזור לנו בתהליך הארגון והאריזה של החפצים, זאת על מנת שנוכל לבצע את ההובלה בצורה מסודרת.

טיפ רביעי – לוותר על מה שלא צריך. תהליך מעבר דירה, זו הזדמנות טובה עבורנו לוותר על חפצים, בגדים או כל פרט אחר שאנחנו לא צריכים. אין לנו צורך בכך ועל כן אנחנו יכולים לתרום או לזרוק אותם.

טיפ חמישי – חברות בדק בית. בין אם אנחנו עוברים לדירה חדשה או לדירה ישנה, מוטב שנשתמש בשירותי חברת בדק בית שתבדוק עבורנו את המבנה. זה יכול גם לעזור לנו על מנת שנוכל לעשות פוליסת ביטוח דירה זולה יותר.

טיפ שישי – תכנון הוצאות. מעבר דירה כרוך בלא מעט הוצאות נלוות, נכון יהיה מצידנו להכין רשימה של כל ההוצאות הצפויות ולדעת כיצד אנחנו מבקשים להיערך אליהן.

טיפ שביעי – ארגון לוח זמנים. חשוב שנארגן לעצמנו מספר ימים בשביל לארגן את כל הדברים, בין אם זה אומר שנארגן מספר ימים מלאים או חצאי ימים על מנת שלא נפסיד ימי עבודה. כך הכל יהיה מסודר.

טיפ שמיני – ריהוט חדש או ישן. אחת השאלות שעולות לא פעם לפני מעבר דירה, האם להשתמש בריהוט ישן או לקנות ריהוט חדש. במידה ובחרתם באופציה השנייה, תוודאו שהריהוט מגיע אליכם לפני שאתם עוברים דירה.

טיפ תשיעי – ניקיון של הדירה. בטרם אתם נכנסים אל הדירה החדשה, תנקו אותה, לבד או בעזרת חברת ניקיון שמתמחה בכך.

טיפ עשירי – תוודאו שיש לכם את כל מה שאתם צריכים בשביל לבצע את המעבר בצורה חלקה ומהירה.

 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה אפשר לקנות לוח מחיק לכיתה א'?
לוח מחיק, המכונה גם לוח מחיקה יבש או לוח לבן, הוא כלי שימושי לתלמידי כיתה א' לתרגול כתיבה, ציור...
קרא עוד »
אוג 17, 2023
ניהול דירות בירושלים
ירושלים הולכת ומתפתחת ללא הרף ובשנים האחרונות אנחנו זוכים לראות תנופת בנייה שלא הייתה כמותה באזור....
קרא עוד »
אפר 26, 2018
חשיפת יתרונות נסתרים: מהות המשא ומתן
משא ומתן, לעתים קרובות לזלזל, הוא מיומנות המשתרעת הרבה מעבר לתחומי העסקאות והחוזים העסקיים. זהו כלי...
קרא עוד »
דצמ 20, 2023