שכר ייעוץ משכנתאות – עבודה פשוטה במקסימום שכר

ייעוץ משכנתאות הינו מקצוע מבוקש בקרב רוכשי דירות ונכסים. הסיבה העיקרית היא כי כמעט ולא ניתן לרכוש נכס כזה ללא מימון משלים של משכנתא או הלוואה אחרת. מחירי הנכסים בישראל גבוהים מאוד, בוודאי ביחס לכושר ההשתכרות של  מרבית האוכלוסייה. בעת רכישת בית יש להביא הון ראשוני ממקורות עצמיים, ובנוסף, סכומי כספים גדולים אחרים. האתגר במצב כזה הינו לקחת את המשכנתא הטובה ביותר מבחינת תנאיה, ומבחינת צרכי הלווה, על כך רצוי ואף מומלץ לקבל ייעוץ משכנתא פרטי המותאם עבור הלווה .

שיקולים לסוג המשכנתא

הדבר הבסיסי שלוקח בחשבון כל יועץ משכנתאות הינו בחינת השיקולים של הלווה שהינם מורכבים ותלויים במספר משתנים. ידוע שככל שהמשכנתא ניתנת לתקופה ארוכה יותר, כן, הריבית עליה תהיה יותר גבוהה ולהיפך. מאידך, ההחזר החודשי יהיה נמוך יותר. לכן, כל אחד משקלל את הנתון הבסיסי הזה. כלומר: בודק את יכולת ההחזר החודשית שלו בכפוף לכך שיהיה לו די כסף להתנהלות החודשית. נתון אחר הינו גמישות המשכנתא ובמילים אחרות, האפשרות לחיסולה, למחזורה, לשינויים בה ללא קושי והתנגדות של הלווה. נתון חשוב אחר הוא עלות ההלוואות והריביות המושתתות בכל אחת.

ייעוץ מקיף

ייעוץ מקיף כולל גם הבאת מספר הצעות למשכנתא. היועץ מכיר היטב את השוק ואת הבנקים החשובים בו. הוא יכול להמליץ על מסלול המשכנתא הנראה לו ביותר. ההחלטה היא של הלקוח, שלרוב, סומך על חוות הדעת הניתנת לו. היועץ אף מנהל משא ומתן, מכין טפסים ובקשות וסוגר את ההלוואה על הצד הטוב ביותר. זאת, בכפוף למתן ערבויות מתאימות של הלקוח. כל הפעילות הנ"ל שלו עשויה לחסוך כסף רב ללקוח ובשל כך משתלם לקחת יועץ בעל מוניטין ולשלם לו שכר ייעוץ משכנתאות עבור שירותיו. כל צד לעסקה מרוויח רבות.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 דברים שחובה לדעת על איך בוחרים עורך דין חוזים ומקרקעין
בחירת עורך דין חוזים ומקרקעין יכולה להיות משימה מאתגרת, אך עם ההנחיות הנכונות, ניתן להפוך אותה לפשוטה...
קרא עוד »
מאי 26, 2024
מתי כדאי לערוך הסכם ממון על נכס?
אין חולק על כך כי נכס, בין אם דירה מגורים ובין אם נכס מסוג אחר, עשוי להיות שווה כסף רב. יש להביא זאת...
קרא עוד »
נוב 03, 2021
נוטריון לאנגלית – באיזה שלב אנחנו צריכים אותו?
המון תושבים מתעניינים בלימודים בחו"ל וזאת למעשה הסיבה שהם נדרשים להצגת מסמכי רישום. בגלל שמדובר...
קרא עוד »
מרץ 03, 2019