למה כדאי להעזר ביועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות

מיהו יועץ משכנתאות וכיצד הוא יכול לעזור?


מהי משכנתא? 

המשכנתא הנה הלוואה ייחודית הניתנת לאדם בתמורה למתן זכות בעלות על הנכס במידה שהאדם לא יעמוד בתשלומי החזר ההלוואה. היות שמדובר על הוצאה גדולה, הגורם המלווה שהנו הבנק, מעוניין בבטחונות מצד האדם כדי לוודא שאכן הוא יקבל את כספו בחזרה. מדובר על עולם מורכב בחוקים, בסעיפים וסכנות לא מעטות שיש חשיבות רבה לסיועו של יועץ משכנתאות ולא לעבור את ההליך לבד.

מיהו יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתא מהווה את הגורם המתווך בין האדם המעוניין לקבל הלוואה מסוג משכנתא לבין המידע הרב בתחום לשם בחירה מיטבית ונכונה עבורו ולבין הבנק שממנו הוחלט לבקש את המשכנתא. נדרשת בתחומו הכרת עולם המשכנתאות מאלף ועד תו והכרות מעמיקה ולפרטי פרטים של מסלולי המשכנתא המוצעים בשוק. 

מדוע חשוב להעזר בסיועו של יועץ משכנתאות?

לא תמיד מודעים לתפקיד היועץ, מה הוא עושה בפועל ובשביל מה בכלל צריך להעזר בשירותיו. כולנו יודעים מהי הלוואה וכולנו יודעים שכדי לקבל הלוואה, צריך לגשת לגורם מסויים כמו בנק או חברת אשראי ולבקש הלוואה. מאוד פשוט, אבל, כשמדובר על משכנתא, מדובר על הלוואה מסוג אחר.

היועץ יודע התבונן במידע הקיים, כמו מחיר הנכס, ההון ההתחלתי, סכום ההלוואה הנדרש, ריביות, ערך השוק ועוד, ולדעת לומר, האם העסקה שבה אתם מתעניינים היא עסקה מספיק טובה וכדאית. כאדם שאינו מתמחה בתחום, ניתן בקלות לטעות ולחשוב שהעסקה היא טובה בגלל שהמחיר נראה לא יקר מדי ביחס לנכס רק בגלל שהנתונים לא נותחו באופן נכון ולמצוא עצמכם עם הפסד כספי עתידי גבוה.

נקודה נוספת היא ההחלטה כיצד תיבנה המשכנתא. יש מספר מסלולי משכנתא שניתנים על ידי בנקים שונים. כיצד תדעו מהו המסלול הנכון עבורכם? ישנם נתונים כמו סוג המשפחה, גובה ההכנסה הקיימת והצפוייה, הוצאות צפויות עתידיות שחשוב לתכנן באופן מדוייק את סוג ההלוואה כך שניתן יהיה לעמוד בסכומי ההחזר לאורך שנים. אי הבנה של המסוגלות הכלכלית וההבנה של מה הולך להיות מרגע זה ועד לסיום תשלומי המשכנתא יכול להוביל להפסד הבית מחוסר יכולת לעמוד בהחזרים.

יתרון נוסף שיש לדעת כאשר עובדים עם יועץ משכנתאות הוא הידיעה שישנה דמות שהאינטרס שלה הוא שהאינטרס שלכם ימולא באופן המיטבי ביותר. הוא הנציג בבנק והוא יודע, מתמחה ומתורגל במשא ומתן מול הבנקים השונים כדי שתוכלו לקבל תנאי החזר תשלום יותר טובים. כיחיד לא תמיד יש את הכוח או את ההבנה של מה שנדרש ורבות המשפחות אשר נאלצות לשלם סכומים יותר גבוהים או מקבלים ריביות מאוד גבוהות מבלי שהם יודעים שהיה אפשר אחרת. שוב, מדובר על הפסד כספי בטווח הארוך.

ליועץ משכנתא יש יתרונות רבים ובבחירה של יועץ שהנו בעל נסיון וותק ניתן יהיה לקבל משכנתא בתנאים מיטבים ומותאמים למשפחה ולאפשר את איכות החיים הרצוייה ביחד ובמקביל ללקיחת ההלוואה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לוכד נחשים בירושלים – פנו אל מקצוען
אתם לא צריכים לנסות ללכוד את הנחש שנתקלתם בו בעצמכם. במקום לסכן את עצמכם, אתם רק צריכים ליצור קשר עם...
קרא עוד »
אוק 17, 2021
קניית תמונות לסלון
עיצוב הבית הוא דבר שחשוב להרבה אנשים שרוצים שהבית שלהם יראה לטעמם וחשוב להם לדאוג לאסתטיות והמראה של...
קרא עוד »
דצמ 01, 2022
מסנן אבנית דירתי ללא סיליפוס
אם אתם רוצים לסנן את האבנית שעלולה להצטבר בגופי החימום של המכשירים החשמליים שבביתכם, תוכלו לעשות את...
קרא עוד »
ינו 28, 2021