אגרנים כפייתיים- מה הם אוספים ואוגרים?

פינוי דירות

תופעת האגרנות הכפייתית בישראל הולכת ומתרחבת, וכיום, בניגוד לעבר, ניתן למצוא יותר ויותר נשים וגברים בגילאי 30 ו-40 הסובלים מהבעיה. מימדי התופעה ומספרם ההולך וגדל של האגרנים הכפייתיים הפועלים בישראל, הוביל לכך שהמודעות לבעיה אף היא הולכת וגדלה, וכיום, פועלות בישראל מספר רב של קבוצות תמיכה המיועדות לנשים וגברים הסובלים מהבעיה.

בשורות הבאות נחשוף בפניכם נתונים שונים אודות מימדי התופעה ואופי פריטי התכולה הנאגרים ונאספים על ידי האגרנים הכפייתיים.

אגרנות כפייתית ורשויות הרווחה

רשויות הרווחה הפועלות בישראל הן אלו האחראיות על אופן הטיפול הרציף והשוטף בנשים וגברים הסובלים מתופעת האגרנות הכפייתית. ברוב המקרים, רשויות הרווחה נחשפות לזהותו של האגרן לאחר הגעתן של תלונות (מצד שכניו) לרשויות. תלונות אלו עוסקות בעיקר בריחות צחנה העולות משטח דירתו של האגרן, ובהתאם לכך, רשויות הרווחה פועלות אל מול האגרן ומנסות לקיים עימו שיח והדיברות למטרות הליכי פינוי תכולת אגרנות משטח ביתו.

הליכי פינוי דירות אגרנות מיושמות בפועל על ידי קבלני פינוי העוסקים ומתמחים בנושא, כאשר ההליך המקצועי של עבודות הפינוי שונה באופיו מהליכי פינוי תכולה אחרת שאיננה מצויה בשטחי דירות אגרנות.

על פי נתונים שונים אשר נאספו לאורך השנים האחרונות מרשויות הרווחה ומטעם של אנשי מקצוע העוסקים בענף הפינוי עולה כי קרוב ל-90 אחוזים מהאגרנים הכפייתיים הפועלים בישראל אוגרים ואוספים מסמכים ומוצרי נייר מכל סוג שהוא (דברי דואר, חשבוניות וקבלות קנייה, חוברות, עיתונים, מגזינים וכדומה). עוד עולה מהנתונים כי קרוב ל-40% מהאגרנים הכפייתיים מקפידים לאגור ולאסוף פריטי מזון יבש הכוללים בעיקר קופסאות שימורים. חשוב לציין שפעולת האגירה איננה מתקיימת לצרכי אגירת מזון לשמו אלא ממניעים אובססיביים שאינם ניתנים לשליטה. עוד נמצא מהנתונים כי קרוב ל-80 אחוז מהאגרנים עוסקים בפעולות איסוף ואגירה של חומרי ניקוי, וזאת לא לצרכי ניקוי ותחזוקה של סביבת מגוריהם.

מהנתונים של גורמי הרווחה נמצא כי מחצית מהאגרנים הכפייתיים הפועלים בישראל עוסקים באגירת חפצים ופריטי ריהוט שונים אותם הם מוצאים מושלכים באזור מגוריהם, לרבות, פחי אשפה, מגרשי גורטאות וכדומה.

 

 

 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דלתות פנים מעוצבות: אסתטיקה ופונקציונליות מעולה
דלתות פנים מעוצבות מבית Tals-innovations אינן רק מחסומים המפרידים בין חדרים; הם התגלמות של אמנות, פונקציה...
קרא עוד »
אוג 15, 2023
איך לייצר תאורת מטבח נכונה ונעימה?
תאורת מטבח נכונה ונעימה חיונית ליצירת חלל פונקציונלי ומזמין. השגת תאורת מטבח מתאימה כרוכה בשילוב של...
קרא עוד »
ספט 08, 2023
מסחר בבורסה או מסחר בנדל"ן? ביג שוט עונים
סוחרים הם אנשים שיודעים כיצד לקנות – למכור – להשביח – להרוויח. תחום המסחר הוא תחום רחב שמאפשר מגוון...
קרא עוד »
פבר 19, 2019