קרקעות להשקעה – איך בוחנים אילו קרקעות יכולות להתאים לנו?

קרקעות להשקעה

אחת ההשקעות הטובות ביותר שאנחנו יכולים לבצע, היא השקעה בנדל"ן בכלל ובקרקעות בפרט. על פניו כשנושא כמו קרקעות להשקעה על הפרק, מדובר בהשקעה כמעט בטוחה, למרות שאנחנו יכולים למצוא לא מעט מצבים ותנאים שיכולים לגרום נזק להשקעה, עדיין כשבוחנים אותה אל מול השקעות אחרות, היא משתלמת הרבה יותר. זאת בתנאי שיש לנו את כל מה שנדרש לשם כסף, ידע וסבלנות. 

מבחינת הכסף זה ברור מדוע אנחנו צריכים אותו בשביל להשקיע בקרקעות, הרי כל דונם קרקע עולה לא מעט כסף, הידע נדרש על מנת לדעת איפה נכון להשקיע, איפה זה משתלם לנו בטווח הקצר וכן בטווח הארוך. אך גם סבלנות נדרשת. הרי, תהליך החיפוש הוא לא פשוט, תהליך העסקה איננו מתבצע מהיום להיום, וחשוב לא פחות, לוקח זמן עד שמתחילים לראות תשואה, זה יכול להיות אחרי שנים ארוכות. 

לפני שנסביר מה בדיוק אנחנו צריכים לבחון, בשביל לדעת האם רכישת קרקע מסוימת להשקעה משתלמת לנו, צריך להבין תחילה כיצד אנחנו יכולים להרוויח ממנה וכמובן ללמוד אילו סוגי קרקעות בישראל יש. כשאנחנו רוכשים קרקע, יש לנו אפשרות להשתמש בה לצרכים אישיים ויש לנו אפשרות להשתמש בה לצורך בנייה של מבנה שמיועד להשכרה או שאנחנו יכולים להחכיר את הקרקע לטווח זמן מסוים. באופן טבעי, בשני המקרים הנ"ל, אנחנו אמורים להרוויח מההשקעה שלנו, ברגע שנסיים להחזיר את ההשקעה. זה יכול לקחת שנים, כאמור, אך אנחנו יכולים בהחלט להפיק תועלות רבות מכך בסופו של דב.ר 

איך בוחנים קרקע לפני השקעה

יש כמה נקודות שאנחנו צריכים לבחון, בטרם אנחנו בוחרים קרקע כזו או אחרת להשקעה. 

ראשית, עלינו לבחון מה בדיוק יש בקרקע והאם אפשר להשתמש בה. הרי אם מדובר בקרקע עם רמת סיכון גבוהה, לא נוכל להשתמש בה כלל ולא ישתלם לנו להשקיע בה. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון מה תוכניות הפיתוח באזור ועד כמה הן רלוונטיות עבורנו, עד כמה ישתלם לנו להשתלב בהן. למשל, אם מדובר על תוכנית פיתוח למגורים, האם זה משתלם או שמא לא. 

שלישית, חשוב לדעת מה תנאי העסקה, בידי מי נמצאות הזכויות על הקרקע וכמה מהר נוכל להשתמש בה. 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל כך הרבה משתנים. ככה תבואו מוכנים לקבלת משכנתא
יש הרבה דברים שאנו עושים "עם הזרם" והרבה פעמים משום כך איננו טורחים לוודא כיצד לעשות אותם באופן מדויק....
קרא עוד »
נוב 02, 2019
דירות בנתניה
דירות בנתניה לפני שאתם בוחרים להשקיע את הכסף שלכם ברכישה של דירה במקום כזה או אחר, אתם חייבים לשים לב...
קרא עוד »
אוק 19, 2016
רחמים שקלים: איך עושים פרויקט תמ"א 38
מסתכלים על פרויקט תמ״א 38 ותוהים כיצד יהיה ניתן לקדם אותו על פי הטיפים של רחמים שקלים? ובכן, כדי לעשות...
קרא עוד »
מרץ 02, 2022