השקעה בנדל"ן להשכרה או בנופש?

ההשקעה הבטוחה והמוכרת ביותר היא ללא ספק ההשקעה בנדל"ן, אולם עם עליית הריבית בשוק המשכנתאות לא בהכרח עלות השכירות תחזיר את התשלום המלא של המשכנתא, דבר שמוריד את הכדאיות ברכישת נכסים להשכרה. לצד ירידת הכדאיות כדאי לבדוק השקועות אחרות שיותר משתלמות כמו השקעה של צימרים לחרדים.

השקעה בתחום הנופש

ההשקעה בתחום הנופש שונה לחלוטין מהשקעה בעולם הנדל"ן, בעוד ההשקעה בתחום הנדל"ן היא שקטה ופסיבית ההשקעה בתחום הנופש מצריכה התעסקות קבועה עם נופשים דבר שמצריך זמן וכח לטפל בו. גם להשקעה בתחום הנופש ניתן למצוא פתרון על ידי שכירת איש שירות שיטפל בכל הטלפונים של נופשים חרדים. אולם זה מוריד את הכדאיות כי הרווחיות כבר תהיה נמוכה בצורה משמעותית.

כמה ניתן להרוויח מהשכרת וילה לנופש לעומת השכרה רגילה

אחד ההפתעות שלא מעט משקיעי נדל"ן גילו כי השקעה בתחום הנופש מניבה בשנה לעתים פי 10 מהשקעה בתחום הנדל"ן. בעוד השכרה של וילה למגורים בצפון מניבה סדר גודל של 5000 ₪ לחודש, ובסיכום שנתי 60.000 ₪ בהשכרה לנופש ניתן לקבל פי 10 לעתים ויותר. את הפירוט וההיגיון מאחורי החשבון נפרט בקטע הבא.

איך מתמחרים נכון וילת נופש וכמה ניתן להרוויח עליה?

וילת נופש מתומחרת לפי לילות כאשר המחירים בדרך כלל יתחילו ב-3500 ₪ ללילה, ו5.000 ₪ לשבת. המחיר כמובן תלוי באבזור המקום ורמת האיכות שיש למקום, לא לפני שנחשב תקופות בשיא העונה שלעתים נסגר במחיר של 7.000 ₪ ללילה.

וילות נופש לחרדים בדרך כלל מושכרים ברוב שבתות השנה, דבר שכבר מביא הכנסה של 250.000 ₪. אם נוסיף לתשלום הזה, את שיא העונה הכולל כ-30 יום בשנה בהם ניתן לגבות כ-7000 ₪ ללילה נגיע כבר ל200.000 ₪ נוספים, ובסה"כ 450.000 ₪ סכום לא מבוטל ללא ספק.

ימי החורף קשים להשכרה באמצע שבוע, ולכן לא ניתן כל יום להשכיר, אולם בקיץ יש ביקוש גם ליום יום. בחישוב מהיר ניתן להשכיר עוד 100 ימים במהלך השנה במחיר של 350.000 ₪ בסה"כ.

החישוב הזה כבר מביא אותנו למחיר של 800.000 ₪ הכנסות מהשכרת וילת נופש לחרדים. חשוב לציין כי הרווחיות של הצימר או הווילה אינה מלאה, יש הוצאות חשמל גבוהים, ואם יש בריכה חשבון המים לא יהיה קטן בלשון המעטה.

עלות פרסום הצימר הוא מרכיב לא קטן, לצד איש תחזוקה ואיש שירות שיקבל את האורחים, אולם למרות הכל הרווחיות מהשכרת וילה יכולה להיות גבוהה בצורה משמעותית יותר מהשכרת וילה למגורים.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות – איך להתאים את הארון לחדר
בית ללא ארונות מספק הרבה מאד מרחב לפעילות אך גם הרבה מאד בלגן. ארונות אולי תופסים מקום אך הם תוחמים את...
קרא עוד »
ינו 17, 2022
איך בוחרים מנורה שחוסכת חשמל
היום בעידן המודרני, ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמודעים למצב איכות הסביבה ולמצבו העגום של כדור הארץ....
קרא עוד »
דצמ 16, 2019
מכונות כביסה פתח קדמי מומלצת
אמנם הדור שכיבס את הבגדים בנהרות ובמעיינות הולך ונעלם, אך עד לפני כמה שנים כיבסו בגדים רק במקווי מים....
קרא עוד »
אוג 10, 2018