איך תדעו אם אתם באמת חייבים עורך דין צוואות?

עורך דין צוואות

הגיע העת ואתם צריכים לערוך צוואה, כיצד עושים זאת? האם בכל מקרה צריך לפנות לעורך דין לענייני צוואה ולאפשר לו לערוך את הצוואה? האם ניתן לערוך צוואה לבד ללא עזרתו של עורך הדין לענייני צוואות?

יש צוואות שאפשר לערוך אותן ללא עזרתו של עורך דין בתחום והיא יכולה להיכתב בכתב יד עם תאריך

ובכל זאת יש מקרים שבהם צריך להיעזר בשירותיו של עורך דין צוואות, מתי זה קורה?

הגברת תוקף הצוואה

אם רוצים להגדיר את תוקף הצוואה , חוק הירושה מאפשר לערוך צוואה בעזרת 2 עדים כשירים שאינם פסולי דין. ובכל זאת במקרה זה שרוצים להגביר את תוקף הצוואה מומלץ לערוך אותה מול עורך דין מוסמך ובקיא בתחום הצוואות כדי שלא יהיה פגם בצוואה.

בכל צוואה יש תאריך בה נכתבה ונחתמה הצוואה ע"י אותו אדם שנותן את הצוואה במידה ורוצים להגביר את תוקף הצוואה יש חוקים מסוימים שצריך להבין אותם לעומק ובמקרים כאלו עדיף לפנות לעורך דין מוסמך שיבצע זאת במקצועיות.

נושא הצוואה הופך למורכב יותר

במידה וקיימים סכסוכים כאלו ואחרים בין מקבלי הירושה חשוב לפנות לייעוץ משפטי ולהסתייע בעזרת עו"ד מוסמך. אותו עו"ד לענייני צוואה צריך להיות ניטראלי ולא לטובת צד אחד או צד אחר כך ניתן לפתור את הסכסוך ולקבל תמונה ברורה הרבה יותר. כך שני הצדדים לא יוצאים מקופחים בעניין, ומוצאים את הדרך הנכונה לחלק את הרכוש המשותף בין מקבלי הצוואה.

הורים לא ביולוגים

במידה ואחד ההורים שנשארו בחיים אינו ההורה הביולוגי של הילד ואין לו מחויבות כזו או אחרת כלפיו פה חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום הצוואות ולמצוא פתרון וליישב את הנושא הזה.

יש חוקים רבים שצריך לדעת אותם ובעיקר בנושאים מורכבים מאד שלא ניתנים לפתרון מידיי חשוב לפנות לגורם מוסמך על מנת ליישב את פני הדברים.

גם אם אינכם בטוחים או סבורים שאתם צריכים לפנות לעורך דין צוואות בררו מראש את הנושא זה יכול להיות עם מכרים שעברו את אותו תהליך שאתם עוברים , אבל חשוב שאותו אדם שאתם פונים אליו יבין ויידע על מה מדובר.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תכנון בית פרטי
המעבר לבית פרטי מלווה בהתרגשות גדולה לצד חששות כבדים. תכנון הבית שלנו החל משלביו הראשוניים אמנם...
קרא עוד »
מאי 20, 2021
בנייה ירוקה ותמ"א 38 – מה חשוב לדעת?
פרויקט תמ"א 38 הוא שלב בו ניתן לקבל החלטות משמעותיות מאוד באשר לבניין. וזאת מכיוון שהוא עובר שיפוץ...
קרא עוד »
ינו 14, 2020
לאילו מבנים מומלץ לבצע זיפות גגות?
יריעות גגות, הידועות גם בשם חיפויי גגות זמניים או יריעות גגות, משמשות בדרך כלל כפתרון לטווח קצר להגנה...
קרא עוד »
אוג 10, 2023