מה הן אפשרויות ההשקעה בנדל"ן בגרמניה כיום?

השקעות נדל"ן

כבר כמה שנים שניתן לראות שפע של פרסומים, כתבות ודעות אודות רכישת נדל"ן בגרמניה, בעיקר בברלין אך לא רק בה. ישראלים רבים כבר רכשו נכסים בגרמניה, חברות נדל"ן ישראליות בהחלט פועלות בקנה מידה רחב בגרמניה ומשקיעים רבים עדיין יושבים על הגדר ומתלבטים האם להיכנס לשוק הנדל"ן הגרמני או לא. אז החלטנו לעשות תקציר שימושי ולבדוק מה הן אפשרויות ההשקעה בנדל"ן גרמני כיום, לקראת אמצע 2017.

אמנם האיחוד האירופי נמצא במציאות מורכבת, עם יציאת בריטניה מהאיחוד בתהליך הברקזיט, עם מדינות כמו יוון וספרד שעדיין נמצאות במשבר כלכלי עמוק, עם פליטים רבים המגיעים מאזורי הקרבות במזה"ת ועם קולות הולכים ועולים של כוחות ימניים קיצוניים בכמה ממדינות האיחוד. אך חשוב לציין ולזכור כי גרמניה היא עדיין אי של יציבות וכוח ביבשת האירופית בפרט ובעולם כולו בכלל. גרמניה היא הכלכלה הגדולה והחזקה באירופה, היא מציגה כלכלה צומחת ויציבה למרות האתגרים והשלטון בה חזק, יציב ואמין.

כאשר משקיע פוטנציאלי בנדל"ן בוחן את אפשרויות ההשקעה העומדות בפניו הוא ישקול נושאים כמו רף הכניסה להשקעה, אפשרויות מימון, סחירות ויכולת לממש, יציבות המדינה ופרמטרים נוספים. ניתן לקרוא סקירה של שוק הנדל"ן בגרמניה באתר reinvesments.co.il.

ברלין – עדיין היעד החם

אמנם גרמניה גדולה וכוללת מגוון רחב של ערים ויעדי השקעה במדינות השונות המרכיבות את הרפובליקה הגרמנית, אך מבחינת המשקיע הישראלי המתעניין ברכישת נדל"ן בגרמניה, ברלין היא עדיין היעד החם והאטרקטיבי ביותר. מבחינת דירות למכירה בברלין, השוק אמנם עלה מאוד בשנים האחרונות, אך משקיעים מגרמניה,מישראל ומשפע של מדינות אחרות עדיין מאמינים בעיר וממשיכים לרכוש בה נכסים, ישנים וחדשים.

ברלין צומחת, היא פורחת והיא שוקקת חיים, וזה בא לידי ביטוי בשוק הנדל"ן המקומי. עדיין יש שפע נכסים במחירים זולים משמעותית לעומת ישראל, עם ביקוש גדול מאוד לשכירות ועם שוק רחב ויציב. לצד בניינים ישנים רבים, העיר נמצאת בפריחת בנייה ועם ביקוש אדיר לדיור, וזה כמובן מהווה הזדמנות למשקיעי נדל"ן המחפשים הזדמנויות והשקעה בנכסים חדשים ואמינים יותר על פני בניינים ישנים המצריכים המון הוצאות תחזוקה.

רמות מחירים נמוכות מאוד בהשוואה לישראל

למרות שגרמניה היא הכלכלה החזקה והגדולה באירופה ולמרות שמטבע האירו הוא השולט במדינה, עדיין רמות מחירי הנדל"ן הגרמני הרבה יותר נמוכות לעומת השוק ה"משוגע" והיקר להחריד בישראל. מחיר דירה ממוצעת וטיפוסית, באחת מערי המדינה, הוא פחות מ-700,000 ש"ח במקרים רבים. כך שסף הכניסה להשקעות נדל"ן בגרמניה או להשקעה בדירות למכירה בברלין למשל, הוא סף כניסה נמוך ונגיש הרבה יותר למשקיעים ישראלים רבים שבארץ לא מצליחים להגיע להון העצמי הנדרש.

נדל"ן מניב בגרמניה

לצד השקעות נדל"ן בגרמניה הכוללות בעיקר רכישת דירות והשכרתן לצורך תשואה חודשים ולבסוף רווח הון מעליית הערך, משקיעים רבים – פרטיים ולא רק מוסדיים – פוזלים לכיוון של השקעות נדל"ן מניב בגרמניה. השקעות אלו מציעות כיום אפשרויות מרתקות ולעיתים קרובות רווחיות יותר מדיור. ניתן להשקיע ישירות בחנות להשכרה למשל או בעקיפין דרך קרנות ריט למשל או קרנות השקעה משותפות הרוכשות נכסים מניבים (משרדים, שטחי מסחר, תעשייה) ומשכירות אותם בחוזים גדולים וארוכי טווח. בהחלט אפשרות שראוי לבחון.

לסיכום – סקרנו כאן רשימה ארוכה של מאפיינים של השקעות נדל"ן בגרמניה. גם אם בסיום הבדיקה, מסתבר שגרמניה לא מתאימה לכם כיעד השקעה, חשוב מאוד לזכור שאין בזה בכדי לפסול השקעות אחרות בנדל"ן. נדל"ן הוא תחום השקעות מעולה בשנים האחרונות המייצר למשקיעים בו רווחים גבוהים והכנסה קבועה לאורך זמן.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דירות להשקעה
מה הקשר בין נדל"ן ובין רווחה כלכלית? אתם חולמים על עתיד כלכלי טוב יותר אך לא יכולים להוסיף עוד שעות...
קרא עוד »
אוק 05, 2016
עיצוב פנים לעסקים: מעבר לאפשרויות המסורתיות
התעמקות בעולם עיצוב הפנים עבור חלל העסק שלך יכולה להיות מסע מרגש. בעוד שרבים משתמשים כברירת מחדל...
קרא עוד »
נוב 12, 2023
דירות להשקעה ספרד
ספרד, ובעיקר בירתה מדריד, הם מיעדי הנדל"ן החשובים באירופה. רבים נוהרים לערי ספרד לצורך זה ובוחרים בחצי...
קרא עוד »
ינו 19, 2021