פינוי שוכר ללא חוזה שכירות

פינוי שוכר ללא חוזה שכירות

אחד התהליכים המשפטיים הכי מורכבים ושכיחים שיש, מתייחס לקשר שבין משכיר לשוכר. על פניו, זה אמור להיות מאוד פשוט. למשכיר יש נכס, הוא מחליט להשכיר אותו לשוכר שיש לו את היכולות הכלכליות ונראה לו מתאים. שניהם חותמים על חוזה שכירות, וכך במהלך תקופת החוזה, השוכר משלם למשכיר ונהנה משימוש בנכס. 

אך יש מצבים יוצאי דופן, אחד מהם למשל, הוא מצב בו מחליטים להשכיר נכס ללא חוזה. דבר שלא קורה באופן שכיח, אבל בהחלט יכול לקרות. אם המשכיר מחליט לאפשר לשכור להתגורר בנכס מבלי לחתום איתו על חוזה מסיבה כזו או אחרת. במקרה כזה, עולה שאלה, מה קורה כשהוא רוצה לפנות אותו מהנכס. 

בעיקרון צריך לדעת, פינוי שוכר מנכס זה דבר מאוד מורכב. המדינה דואגת להגן על שוכרים ולא מאפשרת כל כך מהר לפנות אותם. בין אם זה בשביל שלא יווצר מצב שלא יהיה לאנשים איפה להתגורר והם יזרקו לרחוב, ובין אם זה בשביל שלא יווצר מצב, שהמשכיר יפעל בשרירות לב ויפנה שוכר ללא סיבה. 

מה עושים כשאין חוזה? 

במקרה שרוצים לפנות שוכר מנכס, צריך להוציא צו פינוי (קראו גם על תביעה לפינוי מושכר). הצו יושג אם יש סיבות טובות לשופט להאמין, שאין ברירה אחרת ואכן יש קייס טוב למשכיר להוציא צו כזה. לא תמיד זה אפשרי. כאמור, המדינה מעדיפה הרבה פעמים לא למהר ולהוציא צווים כאלה, בשביל לא לפגוע בשוכרים שנחשבים חלשים יותר מאשר המשכירים. 

יחד עם זאת, בסופו של דבר, מדובר בנכס ששייך למשכיר ובהחלט ייתכן שזה מקור הפרנסה היחידי שלו. לכן אם יש סיבה טובה, המדינה לא תהסס להוציא צו כזה ואז אפשר לפנות את השוכר תוך מספר ימים, עם התראה מראש. 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה בעלי חניונים חייבים להתקין מראות פנורמיות?
בעקבות מצוקות החניה הרבות אשר קיימות ברוב ככל ערי ישראל בשנים האחרונות ישנם לא מעט חניונים גדולים...
קרא עוד »
ספט 04, 2019
חברת Loan4u – הלוואה חוץ בנקאית
כשאנחנו מעוניינים לקבל הלוואה עסקית או פרטית, עומדות לרשותנו מספר אופציות. אנחנו יכולים...
קרא עוד »
ינו 01, 2020
מה יש לקחת בחשבון בשיקום מבנים?
אם אתם גרים בבית משותף באחת הערים בישראל, ובפרט אם הבניין מגורים שבו אתם חיים איננו חדש במיוחד – כדאי...
קרא עוד »
יול 08, 2021