מי זכאי לקבל הנחה בארנונה?

אחת לחודשיים אנו מקבלים מהמועצה המקומית מכתב בדואר מהמועצה המקומית ובו חשבון הארנונה אותו אנו צריכים לשלם. אנשים רבים לא שואלים יותר מדי שאלות, ניגשים לסניף הדואר הקרוב ומשלמים את החשבון, אחרים כבר משלמים באופן אוטומטי דרך הוראת קבע או כרטיס האשראי. האם ידעתם שישנם אנשים שזכאים לקבל הנחה בתשלומי הארנונה אך לא עושים דבר בנדון וממשיכים לשלם לפי תעריך רגיל? במאמר הבא תוכלו לקרוא אודות שלל האפשרויות לקבלת הנחה בתשלומי הארנונה.

אזרחים ותיקים

ממידע ששלח לנו עורך דין בירושלים נאמר כי עיריית ירושלים ומועצות מקומיות נוספות ברחבי הארץ מעניקים הנחה גדולה יחסית לאזרחים ותיקים. ישנם מספר קריטריונים לקבלת הנחה לאזרח ותיק, ובמקרים אחרים יכול להיות מצב שאזרח מסויים עומד במספר קריטריונים, אך למרות זאת הוא יהיה זכאי לקבל את ההנחה בעבור קריטריון אחד בלבד.

הנחה בעקבות הכנסה נמוכה

מועצות מקומיות מסויימות מעניקות הנחה משמעותית בארנונה לתושבים שלהם הכנסה נמוכה יחסית ממקום העבודה שלהם. כשמבצעים את החישוב על גובה ההנחה שתתקבל בארנונה, באים לידי ביטוי מספר פרמטרים שונים כגון גובה ההכנסה למשפחה (בברוטו), מספר הנפשות הגרות בבית, גודל הדירה ועוד.

נכות ועיוורון

נכים זכאים לקבלת הנחה בארנונה מהעירייה. כאמור, ישנם מספר קריטריונים שבהם צריך לעמוד בכדי לקבל הנחה זו. גובה ההנחה הוא בהתאם לחוקי הביטוח הלאומי, או משרד הביטחון (במידה ומדובר בנכה צה"ל. בנוסף, אדם עיוור זכאי לקבל הנחה של 90% בתשלומי הארנונה, בכפוף להצגת תעודת עיוור ותעודה ממשרד העבודה והרווחה.

עולים חדשים

עולה חדש שעלה לארץ מתוקף חוק השבות זכאי לקבל הפחתת ארנונה בשיעור של 90% על 100 מ"ר משטח גודל הדירה שלו. תקופה ההנחה תהיה למשך שנה אחת, וניתן לנצל אותה במהלך 24 החודשים הראשונים מהיום שבו נרשם העולה במרשם האוכלוסין.

משרתי השירות הלאומי, האזרחי או הצבאי

משרתים המחזיקים בדירה משלהם ומשרתים בצבא, בשירות האזרחי או עושים שירות לאומי, זכאים לקבל הנחה בתשלומי הארנונה. במצב שבו אין להם דירה משלהם והם שוכרים דירה, ניתן יהיה לקבל הנחה גם כן וזאת בהתאם להצגת חוזה שכירות במועצה המקומית. חשוב לציין שההנחה תקפה אך ורק למשרתים המחזיקים בדירה או שוכרים אחת כזאת. משרתים המתגוררים עם הוריהם או קרובי משפחתם לא יהיו זכאים לקבל את ההנחה.

לסיכום

אם אחד מהסעיפים שפירטנו במאמר רלוונטים לגביכם, גשו במהרה אל המועצה המקומית שבה אתם מתגוררים ודרשו לקבל את ההנחה הרלוונטית.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חלונות הדף
פיתוח מתקדם שמסייע במקומות שונים מבנים בכל מקום בעולם מציגים חלוקה בהתאם למי שיגור או יעבוד בהם....
קרא עוד »
מרץ 26, 2019
עו״ד פינוי בינוי – מתי אנחנו חייבים אותו?
פרויקטים של פינוי בינוי צברו תאוצה בשנים האחרונות וכמעט בכל עיר, בטח בערים ובאזורים בהם יש בניינים...
קרא עוד »
ינו 06, 2022
הדברה בקריות – מה זה אומר וכיצד בוחרים מדביר מומלץ?
אזור הקריות מתפתח בכול שנה והמון בתי מגורים, עסקים וכבישים חדשים צצים בערים הצפוניות של הקריות. וכמו...
קרא עוד »
יול 02, 2021