הכירו את המטבח הכפרי

המטבח הכפרי

אנשים רבים המעוניינים לשפץ את המטבח או לבנות את מטבח חלומותיהם טוענים כי הם חפצים במטבח בסגנון כפרי. אולם כאשר מנסים לפרט בדיוק מה אמור להיות "כפרי" בו – מסתבר שההגדרה המדויקת יכולה להיות חמקמקה למדי. להלן אם כן נביא מספר מאפיינים בולטים של מטבחים כפריים, שיוכלו לשמש אתכם כמעין ציוני דרך לקראת המטבח הכפרי החדש שלכם.

כפרי זה מראה עתיק

יש בכך משום פרדוקס, משום שכאשר קונים או משפצים מטבח למעשה מתקבל מוצר חדש – ועם זאת, מראהו אמור להזכיר סגנונות של מטבחים מתקופת זמן אחרת. אין הכוונה שצריך להתקין בו פתילייה ולנתק את החשמל כדי לבשל לאור עששית, אלא לשלב נוחות מודרנית ביחד עם מסגרת עיצובית שרק נדמה כאילו נלקחה מן הימים ההם.

כדי להשיג את המטרה, ניתן להשתמש בחומרי גלם מסוימים ולעצב את המטבח תוך ניסיון לשחזר את המבנה של המטבחים של פעם, כגון יחידות נפרדות של ארונות הניצבים זה לצד זה, כל אחד כארון בפני עצמו.

כפרי זה חומרי גלם פשוטים אך איכותיים

מטבח כפרי בדרך כלל יהיה בנוי מחומרי גלם חמים ויציבים המעובדים באופן שמעדן אות ובו זמנית משאיר בהם חספוס מסוים, וזאת על מנת לשמור על תחושה של פשטות, טבעיות ופראות החומר, כאילו נוצרו בעבודת יד גסה ועם זאת מקצועית. צבעם יהיה בדרך כלל בעל גוון חם ואדמתי, על אף שניתן למצוא גם מטבחים כפריים בצבעי אפור, לבן וכדומה.

בין חומרי הגלם שמומלץ לעשות בהם שימוש ניתן למנות ברזל מחושל, חימר, עץ מלא וזכוכית. ניתן גם להשתמש בחומרי גלם אחרים, יותר מודרניים, כגון שיש, פלדה וחומרים מלאכותיים אחרים, אולם אופיו המיוחד של המטבח הכפרי יישמר רק אם הם יהיו משניים לחומרים מן הסוג הראשון.

כפרי זה הפרטים הקטנים

על מנת להשלים את עיצוב המטבח הכפרי יש להקפיד לשים לב גם לפרטים הקטנים, שלעיתים הם כל כך קטנים עד שבקלות ניתן לפסוח עליהם בעת התכנון הראשוני. בין היתר מומלץ להקפיד על ידיות הארונות ולשלב חפצים משלימים, כגון מחבתות ברזל יצוקות, כלי מטבח מעץ מגולף, בדים פרחוניים וסינרי מלמלה.

כמו כן מומלץ להקדיש מחשבה לנושא התאורה במטבח: פשטות המטבח הכפרי תתבלט היטב אם הוא ייהנה מאור טבעי רב המושג באמצעות חלון גדול, אליו מומלץ לשדך וילון בצבע או בהדפס שיתאים לתחושה הכללית של הכפרים העתיקים של פעם.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בריכות פיברגלס מידות
הגיע הרגע שלכם להגשים את החלום ולבנות בריכה בחצר ביתכם הפרטי? אם כך, כדאי שתדעו: בריכת פיברגלס היא...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022
תפקידו של לוכד הנחשים
גרים בבית פרטי? בדיוק אתם נמצאים בתהליך של בניה?, עברתם באיזה מקום ציבורי ונתקלתם בנחש? זה הזמן לקרוא...
קרא עוד »
יונ 12, 2018
ניהול נכסים ירושלים
  אנשים בכל הארץ , רוכשים נכסים להשקעה, אם דירה, בית, משרדים או חנויות. נכסים דורשים מאתנו לא מעט,...
קרא עוד »
מאי 28, 2017