מה יש לקחת בחשבון בשיקום מבנים?

שיקום מבנים

אם אתם גרים בבית משותף באחת הערים בישראל, ובפרט אם הבניין מגורים שבו אתם חיים איננו חדש במיוחד – כדאי לכם לשים לב ולבדוק, אולי הבניין צריך שיקום מבנים מקצועי.

שיקום או שיפוץ?

לעומת השיקום, פעולת השיפוץ הינו יותר קוסמטית ונועדה לשפר את הנראות והחזות של הבניין. במידה והבניין צריך שיקום, אין לעשות לו שיפוץ ללא שיקום.

שיקום מבנים הוא הפעולות הנדרשות על מנת שהבניין יהיה תקין ויעמוד בכל הסטנדרטיים הנדרשים. בשורה התחתונה, ניתן לומר ששיקום מבנים הוו הפעולה שתשאיר את הבניין שלכם בטיחותי מבלי סכנה וסיכון לכם או לעוברי אורח ההולכים לתומם ברחוב במרחק של עד 30 מטרים מהבניין.

למה צריך לשקם את הבניין?

לאחר שנים, בעקבות התיישנות חומרי הגלם שמהם מיוצר הבניין, קרי הבטון והברזל, יסודות הבניין או חלקים ממנו עלולים להתקלף ולהתפרק .

הברזל מקבל קורוזיה בעקבות המפגש עם הלחות והחמצן, וזו גורמת להתפוררות הבטון. התפוררות הבטון, עלולה לגרום לנפילת חלקים ממנו על עוברי אורח תמימים, או מסוכן מכך – איזון משקל הבניין העומד על גבי העמודים נעשה פחות מאוזן, והבניין עלול לקרוס חלילה.

מתי מתחילים שיקום מבנים?

במקרה הטוב, ועד הבניין מספיק עירני, ודיירי הבניין מספיק אחראים בהתאם על מנת לשים לב לשינויים ושחיקה המתרחשת בבניין המגורים, ובאופן יזום הם פונים לקבלן מקצועי המתעסק עם חומר לשיקום מבנים איכותי.
במקרה הפחות טוב, אך שכיח לא פחות – מחלקת מבנים מסוכנים של העיירה מגיעה באופן רנדומאלי או יזום לביקור ברחוב שלכם, יבדקו את מצב הבתים, ובסופו של דבר הבניין עלול לקבל צו מבנה מסוכן, שמחייב את הדיירים לפעול למען שיקום הבית.

מה צריך לקחת בחשבון בשיקום מבנים?

ראשונה יש לוודא שדיירי הבניין אכן ישלמו את מחיר השיפוץ, במידת הצורך ניתן גן לתבוע את הסרבנים. הדבר השני והחשוב ביותר, הוא לחפש קבלן המבצע שיקום בתים כמו א.צ. שיווק והפצה , אמין, מקצועי, במחיר סביר, שהתרשמתם וקיבלתם המלצות שהוא יודע לעשות עבודה איכותית וזריזה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מבצעים רישום קבלן רשום?
קבלן צריך לעבור תהליך של רישום אשר מקנה לו את הרישיון לעסוק בענף הבנייה, ולספק שירות ללקוחות. הרישום...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
המדריך המלא לבחירת מזרן זוגי
מזרון זוגי, המכונה גם מזרון בגודל מלא, הוא בחירה פופולרית עבור זוגות, יחידים המעדיפים מקום נוסף, או...
קרא עוד »
אוג 14, 2023
איך עושים החזר מס?
הגשת בקשה של החזר מס יכולה להיות פשוטה מאוד אם רק בוחרים להיעזר בשירותיו של רואה חשבון שיוכל לעשות את...
קרא עוד »
יול 25, 2021