תביעות בתחום ליקויי בניה

איטום מעברי אש

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על תביעות בתחום ליקויי בניה. רוב האנשים כבר מודעים לזכויות שלהם ויודעים מה פחות או יותר מגיע להם כאשר הם בונים בית. אם בעבר היה ניתן למצוא לא מעט קבלנים שעושים קיצורי דרך ומעגלים פינות, הרי שהיום כמות התביעות רשלנות מקצועית רק הולכת ועולה דבר שכלל הנראה יקטין עם הזמן את כמות הליקויים. אך בניינים ישנים יותר, סובלים לא פעם מליקויי בניה רבים ומגוונים, החל משיטות עבודה לא תקניות, חומרים שאינם עומדים בתקן הישראלי ואי הקפדה על תקנים מינימליים. לקריאה נוספת על רשלנות מקצועית:

https://www.sultanlaw.co.il/professional-liability

כתוצאה מכך, ניתן לראות לא פעם בעיות שונות במערכת החשמל של בניינים, תקלות בצנרת המים או הביוב וכמובן סדקים בקירות או התפוררות מהירה מידי של הטיח. חשוב לדעת כי במקרים כאלו יש מה לעשות, היות ואין שום סיבה שתחיו בבית לא בטיחותי ולא מתאים למגורים. מומלץ לפנות להתייעצות עם עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להבין את הזכויות שלכם ואת הדרך שבה כדאי לכם לפעול.

תביעות בתחום ליקויי בניה – כל הדברים שמעולם לא סיפרו לכם

קודם כל, חשוב להבין כי החוק במדינת ישראל קובע כי כל דירה שנמכרת מהקבלן ללקוח, חייבת להימכר כאשר היא זהה לחלוטין למפרט שלה שאושר על ידי הלקוח. בנוסף, הדירה חייבת לעמוד בתקנים הרשמיים שקבעה המדינה ולקנות הבנייה העדכניות ביותר. בנוסף, החוק מנסה להגן על רוכש הדירה באמצעות קביעת תקופת הבדק ותקופת האחריות.

תקופת הבדק היא התקופה שמתחילה ברגע שהרוכש קיבל מפתחות לדירה החדשה שלו. במידה ובמהלך התקופה הזו התגלו ליקויי בנייה, אין שום ספק כי הסיבה לכך נעוצה בקבלן אשר התרשל בעבודתו. במידה והקבלן טוען שזאת אינה אשמתו, הוא זה שצריך להוכיח את זה. תקופת זו יכולה יכולה להימשך בין שנה אחת ועד שבע שנים, בהתאם לסוג הליקוי. למשל, בכל הקשור לריצוף, מדובר על תקופה של שנתיים, אך בעיות צנרת מספקות תקופה של ארבע שנים.

לסיכום, תביעות בתחום ליקויי בניה אינן דבר נדיר, לכן במידה והקבלן אינו מוכן לקחת על עצמו את האחריות יש צורך להסתייע בעורך דין שמתמחה בתחום לקבלת ייעוץ משפטי.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אדריכלות בית פרטי – מדוע זה משמעותי?
אין ספק שאחד החלומות הגדולים ביותר שלנו הוא ליהנות מבית פרטי, בית עם גינה ואולי אפילו עם בריכה, בית בו...
קרא עוד »
יול 24, 2018
כל כך הרבה משתנים. ככה תבואו מוכנים לקבלת משכנתא
יש הרבה דברים שאנו עושים "עם הזרם" והרבה פעמים משום כך איננו טורחים לוודא כיצד לעשות אותם באופן מדויק....
קרא עוד »
נוב 02, 2019
איך שומרים על איכות חיים בגיל השלישי בבית אבות
שמירה על איכות חיים גבוהה עבור דיירים קשישים בבתי אבות היא מטרה בסיסית עבור מטפלים ואנשי מקצוע בתחום...
קרא עוד »
ספט 10, 2023