איך מתבצע שיקום בטון ומה חשיבותו?

שיקום בטון

פעולה של שיקום בטון יכולה להתבצע במצבים שונים, לדוגמא, אם הבטון ניזוק בשל הצפה, אם מופיעים סדקים בשל שינויים בקרקע כגון שקיעה למשל. בטון יכול להינזק גם בשל רעידות אדמה ברמות מסוימות וכן מהתיישנות וסיבות נוספות. ברגע שמתברר כי יש צורך לשקם, חשוב להבין איך מבצעים אותו והאם באמת צריך לבצע יציקות חדשות לגמרי.

איך מזהים בטון שצריך שיקום

לפני ביצוע שיקום בטון צריך לבדוק עד כמה הנזק לבטון ולתשתית המבנה משמעותי. ניתן לראות בטון ישן שהגיע עד כדי התפוררות, לעיתים הבטון נראה סדוק, הטיח שבחוץ מתקלף ואף אפשר לראות ברזלים חלודים שכבר חשופים לאוויר. במקרים הללו ובכל מצב שבו מומחה מזהה שצריך שיקום, צריך לגשת למלאכה בצורה מוקפדת ובסדר שלבים נכון.

שלבי שיקום בטון

שיקום בטון נועד קודם כל לעצור את התהליך ההרס. לאחר מכן, הוא נועד להביא לחיזוק קירות, עמודים, יסודות, מרתפים או כל אלמנט אחר שמצריך טיפול. השיקום נועד לשמור על המבנה יציב יותר ואף להקנות לו מראה חדש ונאה הרבה יותר. לאחר השיקום ניתן לצבוע או להוסיף חיפוי לפי הצורך.

שלב חשוב מגיע לאחר זיהוי הנזקים, בשילוב פירוק חיפויים, הסרת טיח, שליכט ישן וכדומה. במידה ומזוהים חלקי בטון מתפוררים ומסוכנים, יש לבצע חציבה ופירוק בצורה מבוקרת. כאשר קיים ברזל חלוד יש לטפל גם בו, לסלק חלודה ולהשתמש בחומרים שעוצרים את ההרס. כאשר מצליחים לגשת לשיקום בזמן, ניתן לפתור את הבעיה גם ללא יציקת בטון חדש או עם מינימום תוספות. ניתן ליישם על הבטון חומרים שמחלחלים פנימה, סותמים נקבוביות וסדקים. תגובה כימית מביאה לכך שבמגע עם המים, החומר גורם לבטון ליצר גבישים שאוטמים את החומר מבפנים ובצורה הרמטית.

לעוד מידע, בקרו באתר bitumany

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרמיקה לאמבטיה
חדר האמבטיה הינו בין החדרים החשובים ביותר בבית. זאת משום שזהו החדר העיקרי בו אנחנו יכולים להיות אנו...
קרא עוד »
מרץ 29, 2018
שמאי מקרקעין בראשון לציון
ראשון לציון היא מהערים היותר פופולאריות לקנייה ומכירה של נכסים ובעצם, היא שועל נדל"ן רציני בשנים...
קרא עוד »
אוק 18, 2021
איך לבחור קבלן שיפוצים
אחד הפרויקטים הגדולים ביותר שאנחנו יכולים לקחת על עצמנו, הוא פרויקט שיפוצים. זה נכון בין אם מדובר...
קרא עוד »
אוג 21, 2023