ארונות תקשורת

ארונות תקשורת הם החומרה המשמשת לאכסון שרתים ומערכות מחשב ותקשורת אחרות. זהו מבנה פיזי המורכב בדרך כלל ממסילות מתכת או פלסטיק להרכבת ציוד, ספקי כוח וחיבורי רשת. המונח ארונות תקשורת עשוי להתייחס גם לחלק של ציוד אלקטרוני, כגון שרת מחשב שמותקן על מערך מותאם.

סוגי מרכיבים בארונות תקשורת 

בתוך התשתית של ארונות תקשורת אפשר למצוא מגוון מרכיבים. למשל, מרכיבים המחוברים ביניהם עם מערכת הזנת חשמל וקירור אחת. סוג זה של תשתית משמש בדרך כלל למרכזי נתונים, חדרי מחשב וחדרי שרתים. אבל ניתן לעצב תשתית ארונות תקשורת בדרכים שונות כדי להתאים לצרכי החברה, העסק ומערכות התקשורת הנדרשות. זה יכול להיות מתוכנן כדי לתמוך בסוגים שונים של ציוד, כגון שרתים, חומרת רשת וחומרת אחסון. בשנים האחרונות גדל השימוש בתשתית ארונות תקשורת. הסיבה לכך היא שחברות שואפות לצמצם את השטח שתופס הציוד שלהן ולמקסם את היעילות שלהן.

הגדלת יעילות ותפוקה 

במחקר שנערך לאחרונה, נמצא כי תשתית של ארונות תקשורת יכולה להגדיל את ההחזר על ההשקעה (ROI) בעד 40%. הסיבה לכך היא שזה מבטיח ביצועים עקביים ויעילות גבוהה יותר. תשתית זו חשובה במרכזי נתונים בקנה מידה גדול שבהם יש מספר יחידות של שרתים. ארונות תקשורת מספקים בסיס לכל הציוד במרכזי הנתונים הללו ועוזר למנוע מהם להתפזר.

ככלל, ארונות תקשורת משמשים להגדרת הטופולוגיה הפיזית של רשת מחשבים. זהו גם מונח לתיאור מיקום שרתים בתוך מרכז נתונים. הארונות יכולים לספק גישה נוחה לאנשי שירות ותחזוקה, וכן לספק חשמל וקירור לכל הציוד באותה סביבה.

יש עוד מטרות שונות, בהתאם לגודל ולצרכים של החברה. לדוגמה, חברות אחסון משתמשות בתשתית כדי לאחסן את השרתים שלהן ולספק להם חשמל וקירור. מרכזי נתונים משתמשים בתשתית כדי לשכן את השרתים שלהם, המשמשים בדרך כלל למחשוב בקנה מידה גדול.להשיג באתר של ג. ברס >>>

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מבני תעשיה
היום ניתן לראות יותר ויותר חברות הבוחרות להקים מבני תעשיה. כמובן שעל מנת להצליח במשימה, יש צורך לעבוד...
קרא עוד »
פבר 27, 2020
שירותי איטום  – למי פונים כשיש בעיה
כאשר נמצאים במבנה שבו הכל מתפקד כהלכה הכל טוב ויפה, אבל בכל סוג של מבנה מידי פעם בפעם עולה העניין הזה...
קרא עוד »
אוק 17, 2018
כמה שווה דירתך
עסקאות מכירת דירה או רכישת דירה הם עסקאות חשובות מאוד הכרוכות בלא מעט כסף. כאשר מוכרים או רוכשים דירה,...
קרא עוד »
פבר 24, 2021