ארונות תקשורת

ארונות תקשורת הם החומרה המשמשת לאכסון שרתים ומערכות מחשב ותקשורת אחרות. זהו מבנה פיזי המורכב בדרך כלל ממסילות מתכת או פלסטיק להרכבת ציוד, ספקי כוח וחיבורי רשת. המונח ארונות תקשורת עשוי להתייחס גם לחלק של ציוד אלקטרוני, כגון שרת מחשב שמותקן על מערך מותאם.

סוגי מרכיבים בארונות תקשורת 

בתוך התשתית של ארונות תקשורת אפשר למצוא מגוון מרכיבים. למשל, מרכיבים המחוברים ביניהם עם מערכת הזנת חשמל וקירור אחת. סוג זה של תשתית משמש בדרך כלל למרכזי נתונים, חדרי מחשב וחדרי שרתים. אבל ניתן לעצב תשתית ארונות תקשורת בדרכים שונות כדי להתאים לצרכי החברה, העסק ומערכות התקשורת הנדרשות. זה יכול להיות מתוכנן כדי לתמוך בסוגים שונים של ציוד, כגון שרתים, חומרת רשת וחומרת אחסון. בשנים האחרונות גדל השימוש בתשתית ארונות תקשורת. הסיבה לכך היא שחברות שואפות לצמצם את השטח שתופס הציוד שלהן ולמקסם את היעילות שלהן.

הגדלת יעילות ותפוקה 

במחקר שנערך לאחרונה, נמצא כי תשתית של ארונות תקשורת יכולה להגדיל את ההחזר על ההשקעה (ROI) בעד 40%. הסיבה לכך היא שזה מבטיח ביצועים עקביים ויעילות גבוהה יותר. תשתית זו חשובה במרכזי נתונים בקנה מידה גדול שבהם יש מספר יחידות של שרתים. ארונות תקשורת מספקים בסיס לכל הציוד במרכזי הנתונים הללו ועוזר למנוע מהם להתפזר.

ככלל, ארונות תקשורת משמשים להגדרת הטופולוגיה הפיזית של רשת מחשבים. זהו גם מונח לתיאור מיקום שרתים בתוך מרכז נתונים. הארונות יכולים לספק גישה נוחה לאנשי שירות ותחזוקה, וכן לספק חשמל וקירור לכל הציוד באותה סביבה.

יש עוד מטרות שונות, בהתאם לגודל ולצרכים של החברה. לדוגמה, חברות אחסון משתמשות בתשתית כדי לאחסן את השרתים שלהן ולספק להם חשמל וקירור. מרכזי נתונים משתמשים בתשתית כדי לשכן את השרתים שלהם, המשמשים בדרך כלל למחשוב בקנה מידה גדול.להשיג באתר של ג. ברס >>>

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכנה לניהול פרויקטים בבניה – כך היא תסייע לכם
פרויקטים בענף הבנייה נחשבים מורכבים ומסורבלים מאוד. לא מעט תהליכים וחשיבה על אינספור אנשי מקצוע,...
קרא עוד »
אוג 29, 2021
איזה דלתות מתאימות לעיצוב חלל נסתר?
בעת עיצוב חלל נסתר, בחירת הדלתות היא מכרעת לשמירה על אלמנט הסודיות תוך הקפדה על פונקציונליות...
קרא עוד »
אוג 23, 2023
כיצד מעצבים את חדר האמבטיה?
אחד הדרכים ליהנות מאיכות חיים בחלל הבית, היא באמצעות חדר אמבטיה נקי נעים ומעוצב. חדר האמבטיה שלנו הוא...
קרא עוד »
נוב 25, 2017