מעסיק גדול? למה כדאי לך להציע לעובדים ביטוח רפואי קולקטיבי?

אתה עומד בראש ארגון גדול או חברת ענק? מחפש דרך לפרגן לעובדים שלך? מדוע שלא תציע להם להיכלל בביטוח קולקטיבי דרך מקום העבודה? על היתרונות שבהצעה כזו, לא רק עבור העובדים שלך, אלא בעיקר עבורך, במאמר שלפניך.

השקעה בעובדים פירושה הצלחה עסקית

השאלה למה כדאי להציע לעובדים ביטוח קולקטיבי היא חלק משאלה רחבה יותר שסובבת סביב התמורה שיכולים מנהלי ארגונים ובעלי חברות להפיק מהשקעה בעובדים שלהם. היום זה ברור כבר לכל בעל עסק, יזם המנהל עובדים או עצמאי העומד בראש חברת הזנק גדולה שעובדים הם המשאב היקר ביותר בארגון. בלי עובדים ארגון לא יכול להתקיים, העבודה לא יכולה להיעשות כראוי (כי אין כוח אדם שיבצע אותה) והמשמעות היא שלא ייגרף הון ושלא יהיו לקוחות. היות שהם המשאב החשוב ביותר, זה אומר שצריך להשקיע בעובדים כדי לשמור עליהם ולפתח אותם. מיותר לציין, שעובדים שלא משקיעים בהם, שחשים שהמאמצים שלהם לא באמת מוערכים ושהעבודה שלהם לא זוכה להכרת התודה הראויה לא יהיו עובדים מרוצים, מה שבתורו יוביל לתסכול, לרמות מחויבות נמוכות ולהיעדר מוטיבציה. השקעה בעובדים פירושה, אם כן,  לתגמל אותם, ודרך נפלאה לעשות זאת היא לתת להם תנאים שיגרמו להם להרגיש משמעותיים. בכך שאתה מציע להם להיכלל בביטוח קולקטיבי אתה מראה להם שהם חשובים לך ומבטיח שהם יגיעו לעבודה עם חיוך על הפנים.

ביטוח קולקטיבי לעובדים דרך מקום העבודה יוצר רושם יוקרתי

אבל מעבר לתחושה של העובדים שהם מקבלים תגמול עבור עבודתם הקשה, מקום שמציע לעובדים שלו לרכוש פוליסת ביטוח קולקטיבית הוא מקום שמשדר יוקרה. העולם העסקי הוא תחרותי ואכזרי, וכדי להימנות על המקומות המובילים בתחרות הזו, אתה וודאי רוצה ליצור את הרושם  שהחברה או העסק בראשם אתה עומד הם רציניים ועומדים בסטנדרטים גבוהים. על מנת לעורר רושם כזה, אתה חייב ליצור תרבות ארגונית ידידותית לעובדים, המתבססת על תקשורת רציפה בין ההנהלה לעובדים, כזו שמתאפיינת בדאגה, איכפתיות ומתן אוטונומיה לעובדים. אין דרך טובה יותר לעורר את הרושם הזה מאשר לספק לעובדים תנאי עבודה נוחים שכוללים גם פינוקים והטבות, וברגע שאתה תופר עבורם חבילה ביטוחית המותאמת לצרכים שלהם- שהיא זולה משמעותית ממה שהם היו משלמים אילו היו רוכשים ביטוח פרטי- הרי שקנית את ליבם.

ביטוח קולקטיבי לעובדים יצור תדמית של מקום שכיף לעבוד בו

לבסוף, מתן הטבה כזו לעובדים תאפשר לך למגנט אליך עובדים טובים יותר. בין אם החברה שבבעלותך נמצאת בשלבי גיוס של כוח אדם חדש ובין אם לא, הדאגה לעובדים שלך תעבור מפה לאוזן, אתה תיצור לחברה תדמית של חברה שהיא טובה לעובדים שלה, מה שיוביל לכך שעוד ועוד מועמדים פוטנציאליים ישמחו להצטרף לשורותיה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השקעות נדל"ן בפולין
היום ניתן למצוא יותר ויותר ישראלים שמחפשים אחר ההשקעה המושלמת. אם בעבר היה מספיק לסגור את הכסף בבנק...
קרא עוד »
מאי 08, 2020
המדריך הידידותי שלך לבחירת חברת משכנתאות
היציאה למסע של בעלות על הבית היא מרגשת, אך המשימה של בחירת חברת המשכנתאות הנכונה יכולה להיראות...
קרא עוד »
פבר 02, 2024
למה כדאי לקנות נכס ביהוד?
לא מעט אנשים מחפשים את האזור האידאלי לרכישת נכס  להשקעה בישראל. אזור המרכז ללא ספק מהווה את האזור...
קרא עוד »
פבר 01, 2021