היתר בניה

היתר בניה

במידה ואתם רוצים להרחיב את ביתכם, להוסיף מרפסת או חדר נוסף, אתם לבטח יודעים כי אתם זקוקים להיתר בנייה. היתר בניה הינו למעשה הסכמה מטעם הרשות העירונית לבצע כל שינוי בבית הפרטי שלכם. אין מדובר בתהליך מסובך מידי אך כמו כל תהליך בירוקרטי הוא עלול להיות מעט מסורבל. על מנת להוציא היתר במהירות וללא כל קושי מומלץ לבקש את עזרתו של חברה המתמחה בנושא.

תהליך הוצאת היתר בניה

היתר בניה או בשמו הנוסף רישיון בניה נועד על מנת לאפשר לכם לבצע שינויים בחלק החיצוני של הבית בין אם מדובר בתוספת בנייה ובין אם מדובר בהריסה. תהליך הוצאת ההיתר מתבצע באופן הבא:

  • לאחר שהחלטתם מה בדיוק אתם רוצים להוסיף ולבנות יש לפנות אל הועדה ברשות המקומית האחראית על תכנון ובנייה. הבקשה תוגש באופן מסודר ותשובה תתקבל תוך 35 ימים מרגע הגשתה.
  • יש לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים וכל האישורים להם אתם זקוקים ולהכין בקשה מסודרת להיתר. את הבקשה מגיש ומתכנן האדריכל.
  • הבקשה מוגשת במספר שלבים. בשלב הראשון נבחן כי אכן כל המסמכים קיימים, לאחר מכן נבדק כי התכנון אכן מדויק ותקין ולאחר אישור הבקשה נעשית בדיקה כי התכנון בטוח ולא קיימת כל סכנה. בשלב האחרון יש כמובן לשלם אגרה על מנת להתחיל בבנייה.

הגשת בקשה בפועל

כאשר אנו עומדים בפני בנייה או שיפוץ של הבית שלנו אנו זקוקים לכל השקט הנפשי אותו נוכל להשיג לעצמנו, זוהי הסיבה שאת כל תהליך אישורי הבנייה מומלץ לעשות דרך חברה מקצועית אשר תוכל ללוות אתכם. במידה והבקשה הוגשה באופן נכון ומדויק וכי כל המסמכים והאישורים הרלוונטיים הוצמדו אליה תוך זמן קצר תוכלו לקבל את האישור המיוחל ולהתחיל בתהליך הבנייה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציוד עבודה בגובה
עבודה בגובה הינה בין התחומים המסוכנים ביותר הקיימים כיום בתחום הבנייה. למרות שעל פניו נדמה כי אין...
קרא עוד »
אפר 26, 2018
רכישת נכס בקפריסין – איפה הכי כדאי?
כמו שבטח יצא לכם לשמוע, קפריסין מחולקת לשתי אזורי שליטה מרכזיים: החלק הראשון הוא החלק היווני שנמצא...
קרא עוד »
נוב 04, 2019
למה משמשים עגורנים
מנופים הם מכונות רב תכליתיות המשמשות בתעשיות שונות ובפרויקטי בנייה. הם נועדו להרים ולהזיז חפצים...
קרא עוד »
יונ 28, 2023