היתר בניה

היתר בניה

במידה ואתם רוצים להרחיב את ביתכם, להוסיף מרפסת או חדר נוסף, אתם לבטח יודעים כי אתם זקוקים להיתר בנייה. היתר בניה הינו למעשה הסכמה מטעם הרשות העירונית לבצע כל שינוי בבית הפרטי שלכם. אין מדובר בתהליך מסובך מידי אך כמו כל תהליך בירוקרטי הוא עלול להיות מעט מסורבל. על מנת להוציא היתר במהירות וללא כל קושי מומלץ לבקש את עזרתו של חברה המתמחה בנושא.

תהליך הוצאת היתר בניה

היתר בניה או בשמו הנוסף רישיון בניה נועד על מנת לאפשר לכם לבצע שינויים בחלק החיצוני של הבית בין אם מדובר בתוספת בנייה ובין אם מדובר בהריסה. תהליך הוצאת ההיתר מתבצע באופן הבא:

  • לאחר שהחלטתם מה בדיוק אתם רוצים להוסיף ולבנות יש לפנות אל הועדה ברשות המקומית האחראית על תכנון ובנייה. הבקשה תוגש באופן מסודר ותשובה תתקבל תוך 35 ימים מרגע הגשתה.
  • יש לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים וכל האישורים להם אתם זקוקים ולהכין בקשה מסודרת להיתר. את הבקשה מגיש ומתכנן האדריכל.
  • הבקשה מוגשת במספר שלבים. בשלב הראשון נבחן כי אכן כל המסמכים קיימים, לאחר מכן נבדק כי התכנון אכן מדויק ותקין ולאחר אישור הבקשה נעשית בדיקה כי התכנון בטוח ולא קיימת כל סכנה. בשלב האחרון יש כמובן לשלם אגרה על מנת להתחיל בבנייה.

הגשת בקשה בפועל

כאשר אנו עומדים בפני בנייה או שיפוץ של הבית שלנו אנו זקוקים לכל השקט הנפשי אותו נוכל להשיג לעצמנו, זוהי הסיבה שאת כל תהליך אישורי הבנייה מומלץ לעשות דרך חברה מקצועית אשר תוכל ללוות אתכם. במידה והבקשה הוגשה באופן נכון ומדויק וכי כל המסמכים והאישורים הרלוונטיים הוצמדו אליה תוך זמן קצר תוכלו לקבל את האישור המיוחל ולהתחיל בתהליך הבנייה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לקיחת משכנתאות עבור פרויקט מחיר למשתכן
בשנים האחרונות זוגות צעירים החלו לראות את האור בקצה המנהרה בכל הנוגע לרכישת דירה ראשונה, כאשר...
קרא עוד »
יול 24, 2018
**7 דברים שחובה לדעת על מוצרי חשמל ברמה הגבוהה ביותר**
בחירת מוצרי חשמל לבית יכולה להיות מאתגרת, במיוחד כשמדובר במוצרים ברמה הגבוהה ביותר. מוצרים אלו...
קרא עוד »
יונ 13, 2024
פרויקט פארק בבלי – גרים ממש במרכז תל אביב
יש שיעידו כי ישנה הצפה של פרויקטים במרכז הארץ בתחום הנדל״ן, אך כאשר מנסים לבדוק את הפרויקטים הקיימים...
קרא עוד »
ינו 25, 2022