בניית ממ"ד בבית ישן – מתי זה אפשרי?

ממד בבניין ישן

כיום, בכל בניין שנבנה וכך גם בכל פרויקט חדש של דירות חייבים לדאוג לכך שיהיה חדר ממ"ד. בניית ממ"ד היא למעשה חובה ואי אפשר לוותר על כך בשום אופן. הבעיה היא שברבים מהמבנים הישנים בישראל עדיין אין את חדר הממ"ד ובגלל שהעניין כבר הפך להיות חובה, נמצאים כל הדירות הללו בבעייתיות מסוימת. הערך של הדירות הללו הוא לא גבוה והתחושה של בני הבית בדירות הללו היא לא תמיד גבוהה. במיוחד אם מודבר באזורים שהם מוכי טילים או מקומות שם ישנו חשש מתמיד מפני רעידות אדמה.  

כמה עולה בניית ממ"ד ?

אז האמת היא שעל פי חוק, כל מבנה ישן שאין בו ממ"ד, זכאי למעשה לקבל את הממ"ד בלי לשלם על כך כאשר מי שאמור לטפל בכל זה אלו הן הרשויות העירוניות. תכל'ס הן מאפשרות לכל יזם שמעוניין לקחת על עצמו ניהול כזה של פרויקט, פשוט להיכנס להליך הזה ולבצע את העבודה הכוללת בניית ממ"ד וחיזוק של כל התשתיות כאשר התמורה היא בנייה של קומות נוספות בגובה הבניין, כאשר הבתים הללו יהפכו להיות נכס של אותו יזם. זה בעתם הו]ך להיות שכרו בגין העמל וההשקעה של בניית ממ"ד לדיירי הבניין.

מתי אפשר להוסיף ממ"ד לבניין?

אז מי בעצם רשאי להוסיף ממ"ד לבית? בפועל כל מבנה שנבנה עד לשנת 1985 אין בו חדרי ממ"ד מהסיבה הפשוטה. החדר הזה עדיין כלל לא היה מוכר בשנים הללו ורק לאחר שנה זו הוחל החוק. על כן כל מבנה שאין בו חדר ממד רשאי לפנות אל הרשויות ולבדוק את הזכאות וליהנות על הדרך משיפור תנאי הדיור תוך הוספה של חדר ממד לבית.

פרטים נוספים באתר: http://casif.co.il/

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הובלת דירה – תחשבו פעמיים לפני שאתם עושים זאת
הובלת דירה – תחשבו פעמיים לפני שאתם עושים זאת חשוב מאוד לשים לב שלפני שאתם בוחרים להוביל את רכוש...
קרא עוד »
אוק 30, 2016
מדוע אנשים מתקשים למכור דירות בתקופה האחרונה?
אם בעשור האחרון חל קושי ממשי של רוכשים למצוא דירה במחיר נוח, בעוד שדירות נחטפו מיד על ידי רוכשים, מפני...
קרא עוד »
דצמ 09, 2019
המדריך החיוני למטבחי חוץ
בעולם שבו הקווים בין מגורים פנימיים לחוץ הולכים ומיטשטשים, מטבחי חוץ עומדים כהתגלמות של השילוב הזה....
קרא עוד »
ספט 12, 2023