בניית ממ"ד בבית ישן – מתי זה אפשרי?

ממד בבניין ישן

כיום, בכל בניין שנבנה וכך גם בכל פרויקט חדש של דירות חייבים לדאוג לכך שיהיה חדר ממ"ד. בניית ממ"ד היא למעשה חובה ואי אפשר לוותר על כך בשום אופן. הבעיה היא שברבים מהמבנים הישנים בישראל עדיין אין את חדר הממ"ד ובגלל שהעניין כבר הפך להיות חובה, נמצאים כל הדירות הללו בבעייתיות מסוימת. הערך של הדירות הללו הוא לא גבוה והתחושה של בני הבית בדירות הללו היא לא תמיד גבוהה. במיוחד אם מודבר באזורים שהם מוכי טילים או מקומות שם ישנו חשש מתמיד מפני רעידות אדמה.  

כמה עולה בניית ממ"ד ?

אז האמת היא שעל פי חוק, כל מבנה ישן שאין בו ממ"ד, זכאי למעשה לקבל את הממ"ד בלי לשלם על כך כאשר מי שאמור לטפל בכל זה אלו הן הרשויות העירוניות. תכל'ס הן מאפשרות לכל יזם שמעוניין לקחת על עצמו ניהול כזה של פרויקט, פשוט להיכנס להליך הזה ולבצע את העבודה הכוללת בניית ממ"ד וחיזוק של כל התשתיות כאשר התמורה היא בנייה של קומות נוספות בגובה הבניין, כאשר הבתים הללו יהפכו להיות נכס של אותו יזם. זה בעתם הו]ך להיות שכרו בגין העמל וההשקעה של בניית ממ"ד לדיירי הבניין.

מתי אפשר להוסיף ממ"ד לבניין?

אז מי בעצם רשאי להוסיף ממ"ד לבית? בפועל כל מבנה שנבנה עד לשנת 1985 אין בו חדרי ממ"ד מהסיבה הפשוטה. החדר הזה עדיין כלל לא היה מוכר בשנים הללו ורק לאחר שנה זו הוחל החוק. על כן כל מבנה שאין בו חדר ממד רשאי לפנות אל הרשויות ולבדוק את הזכאות וליהנות על הדרך משיפור תנאי הדיור תוך הוספה של חדר ממד לבית.

פרטים נוספים באתר: http://casif.co.il/

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים – ממה להזהר כשנכנסים לתהליך
התקנת עמדות טעינה לרכבים חשמליים (EV) בבתים משותפים יכולה להיות תהליך מורכב הנובע מגורמים שונים כמו...
קרא עוד »
אוק 02, 2023
ביטוח חברות בנייה
חברות בנייה וקבלני בניה, מהווים מאז ומתמיד אנשי מקצוע מבוקשים מאוד. מדובר על אנשי מקצוע הרלוונטיים...
קרא עוד »
ינו 08, 2020
לוח סילוקין משכנתא בריבית פריים
משכנתא הינה סוג של הלוואה אשר אנשים שמעוניינים לרכוש דירה ראשונה או שנייה, יכולים להיעזר בה. לרוב,...
קרא עוד »
יונ 17, 2017