טיפים להשקעות עבור המשקיע האגרסיבי

טיפים למשקיע האגרסיבי

משקיע אגרסיבי הוא משקיע שמבין היטב שסיכון ותשואה הולכים ביחד, וככל שרמת הסיכון גדלה, גם הסיכוי להשיג תשואה גבוהה גדל בהתאם. אך לא כולם בנויים נפשית לסיכונים גדולים בהשקעות, בעיקר לא בירידות חריפות.

למי שכן מוכן לקחת סיכונים, הנה כמה טיפים להשקעות עבור המשקיע האגרסיבי:

  • אל תשקיע כסף שאתה יודע בוודאות שתזדקק לו בטווח הקרוב או הבינוני, מספר חודשים עד שנה למשל. השקעות אגרסיביות הן הראשונות לחוות ירידות חריפות במקרים רבים, לכן אם לכסף יש ייעוד ברור, השקע אותו במסלול שמרני עד למועד שבו תזדקק לו.

 

  • משקיע אגרסיבי חייב להיות עם יד על הדופק, כלומר, להיות מחובר למסך המחשב ולעקוב מקרוב אחר הנעשה בשווקים, ברמה יומיומית לעיתים. חובה לעקוב אחר החדשות הכלכליות, להבין את המשמעויות של הודעות לבורסה שמפרסמות חברות מדי יום, להבין את המשמעות של הכרזות הריבית, מדיניות הדולר-שקל ועוד. כל אלה, והיבטים אחרים, ישפיעו על רווחיות תיק ההשקעות שלך.

 

  • משקיע אגרסיבי חייב לעבוד אונליין, מהסמארטפון או מהמחשב האישי, ולא להסתמך על הבנק ועל שעות העבודה של יועצי ההשקעות של הבנק. מהירות התגובה בהשקעות אגרסיביות היא קריטית, תוכנת מסחר מקוונת וחיבור אינטרנט מהיר, הן חובה לצורך השגת רווחים.

 

  • משקיע אגרסיבי חייב להכיר היטב את ההגנות על התיק, לעבוד עם לימיטים וסטופ-לוס וכמובן לדעת להגן על התיק עם אופציות פוט או קול רלוונטיות.

 

  • והעיקר: משקיע אגרסיבי חייב לעבוד לפי אסטרטגיה מתוכננת מראש ולא לתת לרגש להשתלט על העבודה בשוק.

ולהמלצות לגבי מספר אפיקי השקעות:

מניות – הבורסה בתל אביב, כמו רוב הבורסות בעולם, נמצאת בעיצומו של תיקון כלפי מטה ומדד ת"א-25 איבד בשבועיים האחרונים מספר אחוזים לא קטן.

לכן כרגע רצוי להמתין לסיום התיקון כלפי מטה ורק אז להיכנס לשוק, בדגש על חברות האנרגיה בתחום הנפט והגז, כגון ישראמקו, אבנר ודלק קידוחים, שהרי סאגת מתווה הגז תסתיים לבסוף בצורה כזו או אחרת ואת הגז צריך להוציא מהאדמה.

גם מספר לא קטן של מניות טכנולוגיה וביומד בתל אביב מהוות פוטנציאל השקעה מצוין, אם כי גם כאן צריך להמתין לסוף התיקון בשווקים.

הערה כללית: כשהתיקון הטכני יסתיים, הכניסה לשוק המניות יכולה להיות גם באמצעות תעודות סל ממונפות על מדדים כמו תל אביב 25 פי שלוש (מבית קסם תעודות סל במקרה זה), ודומיה, חשוב לזכור שיש לתזמן את הכניסה רק לאחר זיהוי ברור של שינוי המגמה, מירידות לעליות, שינוי שיתבטא בפריצת קו ההתנגדות כלפי מעלה, כתנאי לכניסה המחודשת לשוק.

לגבי בורסות העולם, בורסת הנאסד"ק שבה תמיד יש מציאות לקניה והמדד המוביל שלה, נמצאים בתיקון כלפי מטה ושוב יש להמתין לסיום התיקון. למבינים מבין המשקיעים: יש להשתמש בסרגל פיבונאצ'י כדי לזהות את סיום התיקון וכדי לתזמן כניסה מחודשת לשוק המניות האמריקאי.

אופציות: אופציות המעו"ף, אופציות בינאריות ודומיהן. אלו תמיד משמשות בסיס טוב להשקעה אגרסיבית, גם היום במצב של אי ודאות כלכלית ופיננסית בשווקים. במצב של ירידות ותיקון כלפי מטה של השוק, יש למשל להיכנס לפוזיציות פוט ולעקוב מקרוב עד לפקיעה.

סחורות: הנפט בתהליך ירידה משמעותית שנמשכת יותר משנה, מרמה של 100 דולר לחבית לרמת מחירים של 40 דולר, כאשר הכיוון הוא עדיין למטה לפי הערכות. ניתן להיכנס בקניית שורט (פוט). גם הזהב ירד ועלה שוב, אך גם הוא איבד עשרות אחוזים מערכו בשנתיים האחרונות כשהסיכוי להשיג תשואה ממנו, קטן מאד כרגע.

באתר "מלך הפיננסים" תמצאו טיפים ומידע רב על השקעות.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך למצוא נדל"ן מניב?
שוק הנדל"ן בישראל לא ממשיך לעצור לרגע, ולכם כמשקיעים יש הזדמנות פז לרכוש נכס מניב בקלות יחסית. כל...
קרא עוד »
ינו 23, 2022
תובנות פנימיות: קנייה והשכרת משרדים במרכז
כאשר מתעמקים בעולם הנדל"ן למשרדים במרכז ישראל, רבים מתמקדים בהיבטים של פני השטח כמו מיקום, מחיר וגודל....
קרא עוד »
אפר 01, 2024
5 שיטות איטום בניינים
כל מי שהבית שלו לא אטום בצורה יסודית, עלול לסבול ממצבים לא נעימים של נזילות מהגג, התפשטות של כתמי...
קרא עוד »
דצמ 13, 2018