חשיבות של ביטוח רפואי במסגרת רילוקיישן

ביטוח לחו"ל

"רילוקיישן" הינו מושג שמשמעותו העתקת מקום המגורים לארץ אחרת. אין מדובר בהכרח בהגירה, אלא במעבר לחו"ל למספר שנים, בין אם לצורכי עבודה ובין אם בשל הצורך להתרחק מעט מהסביבה המוכרת ולחוות סביבה חדשה או לטייל במקומות חדשים.

רבים לא לוקחים זאת בחשבון, אבל מעבר לחו"ל הוא אינו תמיד פשוט, ועלול להציב בפני אלה המבצעים את המעבר אתגרים רבים. לכן, יש להתכונן היטב לפני הרילוקיישן המתוכנן, והכי חשוב – לא לשכוח את נושא הבריאות. אנו אמנם בנדל"ן עסקינן, אבל נדל"ן זהו תחום גלובאלי ולא פעם אנו יכולים למצוא את עצמו שוהים בחו"ל, גם למשך תקופות ממושכות יחסית, על מנת לזהות את העסקת נדל"ן הבאה. למידע נוסף על השקעות נדל"ן בחו"ל.

מהו ביטוח רפואי לחו"ל?

ביטוח רפואי לחו"ל מעניק לרוכשים אותו מגוון של טיפולים ופתרונות במצבי חירום רפואיים, כמו גם טיפול רפואי שוטף בעת המגורים בחו"ל. ביטוח זה חשוב במיוחד בשל מספר סיבות עיקריות:

  • מערכת רפואית שונה – חשוב מאוד לזכור כי המערכות הרפואיות בחו"ל שונות מאוד מאלה הקיימות בישראל. העניין משתנה ממדינה למדינה, כאשר יש מדינות, כמו הודו לדוגמא, בהן המערכת הרפואית אינה מזכירה כלל את זאת הישראלית ואינה מותאמת עבור הישראלים שרגילים לקבל טיפול רפואי שונה בתכלית. עניין זה יכול ליצור מצב בו המטופל יחוש חוסר אונים למול המערכת השונה, וכמו כן לא יקבל את הטיפול לו הוא זקוק בדיוק.
  • חסכון בכסף ומניעת מצבי חירום – במקומות רבים בעולם, הטיפול הרפואי אינו מסובסד במלואו או בחלקו על ידי המדינה. כך, למשל, בארה"ב – היקלעות למצב חירום רפואי עלולה לעלות למטופל בכסף רב ובסכומים אותם אנו, כישראלים, אפילו לא מדמיינים, בשל העובדה כי בארץ אנו נהנים ממערכת רפואית מסובסדת ברובה. כך, עלול המטופל הישראלי להיקלע למצב חירום רפואי אמיתי, אשר הוא לא יוכל לעמוד בעלויות שלו. אפילו אם תצוץ לכם בעיה ותצטרכו למשל טיפול שיניים דחוף, כדאי שיהיה לכם ביטוח שיכסה אתכם במידת הצורך.

חשיבותו של הביטוח הרפואי במסגרת הרילוקיישן

בארץ, אנו רגילים לקבל טיפול רפואי שוטף באמצעות קופת החולים בה אנו חברים. במדינות אחרות, לא נוכל ליהנות מטיפול רפואי זה באופן דומה, היות ובמרבית המדינות, שירותי קופת החולים אינם קיימים כלל או שאינם דומים כלל לאלה הקיימים בארץ. ביטוח רפואי במסגרת רילוקיישן מבטיח לנו שנוכל ליהנות מקבלת טיפול רפואי שוטף, עבור כל בעיה בריאותית שתעורר, וכמו כן גם לצורך בדיקות תקופתיות שגרתיות. בדיוק כפי שאנו דואגים לבריאות שלנו בארץ ודואגים לקבל כיסוי לשלל בעיות רפואיות העלולות להתעורר, כך יש לדאוג לבריאות שלנו גם בעת שהייה בחו"ל, אפילו אם השהייה המתוכננת הינה קצרה במיוחד, וזאת על מנת שלא נמצא את עצמנו במצב בעייתי בו נידרש לעלויות גבוהות בהן לא נוכל לעמוד.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל כך הרבה משתנים. ככה תבואו מוכנים לקבלת משכנתא
יש הרבה דברים שאנו עושים "עם הזרם" והרבה פעמים משום כך איננו טורחים לוודא כיצד לעשות אותם באופן מדויק....
קרא עוד »
נוב 02, 2019
תובנות חיוניות על ציוד אלקטרוני בעסקים
בעידן הדיגיטלי של היום, לא ניתן להפריז בתפקידו של ציוד אלקטרוני בעסקים. בין אם אתם מנהלים סטארטאפ קטן...
קרא עוד »
מאי 01, 2024
ליווי על-ידי עוד טרם קניית דירה
רכישת דירה היא ללא ספק עסקת נדל"ן מרגשת שמלווה בלא מעט פרפרים בבטן. יכולה להיות זו הידיעה כי אנו...
קרא עוד »
נוב 20, 2019