מיגון

מיגון

תושבים בעוטף עזה מגיבים בכעס כשמציעים להם לעזוב את אזורם בגלל המצב הביטחוני ששורר כבר מספר של שנים. הם מעוניינים להישאר באזור מסיבותיהם ובוחרים לעשות מיגון לביתם למבנים ציבוריים כמו בתי ספר גנים מרפאות  ומוסדות בהם נמצאים בו זמנים אנשים רבים. הם מעדיפים את המיגון על כל אפשרות אחרת. בגלל ריבוי תקיפות הירי מצדו השני של הגבול, על ידי אנשי חמאס ויתר הארגונים ברצועה, הדרך היחידה  להבטיח את חייהם של התושבים היא על ידי מיגון כל המבנים. מיגון הוא כדי למנוע פציעות מזכוכיות שמתנפצות ולכן ממגנים את החלונות הדלתות וכל מה שעלול להזיק.

מיגון ביישובי הספר – חובה שאין להתפשר עליה

מיגון מכוניות, במיוחד את המכוניות הנעות על כבישים מסוכנים, הוא דבר הכרחי. לא אחת יורים ומיידים אבנים על מכוניות של מתיישבים ביהודה ושומרון ובחלק מהמקרים יושבי המכונית ניצלו בגלל מיגון שנעשה למכונית ובכלל זה גם חלונות הרכב. בתקריות  שהיו  ביהודה ושומרון בהם נפגעו אנשים בתוך ביתם ההצלחה של המחבלים נבעה מהעובדה שבית התושבים לא היה ממוגן ושחלונות ודלתות הבית לא היו מוגנים. לאחר מקרים כאלה אנשי הביטחון בהדרכת פיקוד העורף נתנו הנחייה לכל התושבים לבצע מיגון של הבית כדי להקטין את הסיכון בעת ירי.

אוטובוסים בשירות ציבורי, מחברת התחבורה הציבורית והפרטית כאחד, נכנסים ליהודה ושומרון באוטובוסים ממוגנים. זוהי הייתה ההתניה של ההנהלות. מכוניות בלי מיגון חייבות בלווי של אנשי הביטחון. מכניות של כוחות הביטחון כולן ממוגנות מה שמאפשר לכוחות הביטחון לעשות את עבודתם ללא פחד בעת פיזור מתפרעים, משליכים בקבוקי תבערה ואבנים או בעת מרדף אחרי חשודים.

אם רוצים מיגון – איך מתחילים בכלל

כדי להשיג מיגון ישראלי איכותי, יש לבחור חברה אמינה, מנוסה ובעלת וותק, אשר יודעת איך להתמודד עם סוגיות מסוג זה, ויש לה ניסיון עבודה אזרחית וצבאית. חשוב מאד שהחברה תלווה את הלקוח משלב התכנון, ההתאמה לצרכים ועד הביצוע וההתקנה. חשוב שהיא תהיה אחראית ושיהיו לה כל התקנים המחמירים בישראל ובעולם. רק כך שומרים על החיים ואין סיבה להתפשר על זה כהוא זה.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בית השקעות בוטיק – מדוע זה כדאי?
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הבינו שעל מנת להגדיל הכנסה, לייצר בטחון לעתיד ולחסוך סכומי כסף...
קרא עוד »
פבר 07, 2018
רישום קבלן בתחום השיפוצים – למה זה טוב?
ביצוע רישום קבלן בתחום השיפוצים יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לעסוק בתחום ולעשות זאת בצורה חוקית...
קרא עוד »
מאי 20, 2021
שער חשמלי לחניה בבניין
בעלי בתים משותפים רבים כבר מבינים שאין דבר חשוב יותר מתחושת הביטחון האישי, ואין דרך טובה יותר להגן על...
קרא עוד »
פבר 07, 2023