חיטוי צנרת

חיטוי צנרת

מה אתם יודעים על איכות מי השתייה שלכם? או במלים אחרות- מהו בדיוק חיטוי צנרת

חשבתם פעם על איכות מי השתייה שלכם? על הצינורות שדרכם מגיעים אליכם מי השתייה? האמת היא שצנרת היא עניין מורכב למדי ואין לנו דרך לדעת מה מצב הצנרת ואיזו כמות של חיידקים היא מביאה לנו ישר לכוס המים. משום כך מגדיר משרד הבריאות מתי צריך לבצע חיטוי צנרת וכיצד.

חיטוי צנרת הוא פעולה שמבצע בעל מקצוע מומחה בכל אחד מהתרחישים הבאים:  

לצורך קבלת טופס 4 כדי לקבל אישור לאספקת מים לאחר שהונחו קווי צנרת חדשים או אחרי תיקון או החלפה של הצנרת. בנוסף, אם יש חשד לנוכחות מזהמים במי השתייה או אם התגלו מזהמים בעת דגימה של מי השתייה.

למה זה הכרחי לבצע חיטוי צנרת?

חיידקים ומזהמים מסוכנים עלולים להימצא בתוך צנרת המים ולהביא אלינו מכל טוב. המוכרים ביניהם הם סלמונלה, כוליפורמים וכולירה אבל ישנם מזהמים רבים שעלולים להיות בתוך הצנרת הביתית שלכם והדרך ממנה אל הבטן שלכם היא קצרה למדי. חדירה של מזהמים עלולה להתקיים גם בעת ביצוע פעולות כמו צחצוח שיניים, בישול או שטיפה של פירות וירקות.

כדי להימנע מכך מבצעים על ידי מכשור מתקדם וחומרי חיטוי מתאימים חיטוי צנרת שכולל גם דגימה של מי השתייה והעברתה למעבדה כדי לוודא את איכות מי השתייה. במקרה שעלו ממצאים שמראים על נוכחות מזהמים בכמות חריגה במים יש לחטא את הצנרת לפי הנחיות משרד הבריאות. לאחר מכן יש לדגום שוב את המים ולקבל אישור על תקינותם כדי לחבר את הצנרת לקווי אספקת המים.

איך מבצעים חיטוי צנרת?

את חוטי הצנרת יש לבצע על ידי חומר חיטוי מתאים שמכניסים לחלל הצנרת. לאחר מכן מבצעים מה שמכונה פעולת סחרור מים כדי שהחומר יגיע לדפנות הצנרת ויסיר מהן מזהמים. הפעולה נמשכת כשעתיים ועם סיומה יש לבצע שטיפה יסודית של הצנרת כדי לוודא שחומר החיטוי התפרק ושבתוך הצנרת זורמים מים נקיים.

בסיום חיטוי צנרת לוקחים דגימה של המים ולאחר אישור מהגורמים המוסמכים ניתן לשוב ולהשתמש במי השתייה.

יש לבצע את כל התהליך לפי הנחיות משרד הבריאות ולפי מטרות החיטוי והנסיבות שבו הוא מבוצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיודעים מהן דרישות משרד הבריאות ומשרד התשתיות.  ככלל, דיגום מים יש לבצע בכל מקרה של טעם או ריח לא נעימים ממי השתייה.

דודי משאבות מים מתמחה בחיטוי צנרת לכל מטרה. נשמח לעמוד לרשותכם- צרו עמנו קשר למידע נוסף.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיקום בטון בגובה – למה לחכות שהבניין יקרוס? קידום סישראל 
קירות הבטון בבניינים רבים עוברים תהלכי בלאי עם הזמן והתוצאה היא חורים וסדקים בבטון וחדירת רטיבות...
קרא עוד »
דצמ 02, 2021
כל מה שרצית על חוק איסור הלבנת הון
החוק לאיסור הלבנת הון נחקק בשנת 2000 ובכך הצטרפה ישראל למדינות השותפות למאבק הבינלאומי בתחום. מהי...
קרא עוד »
יול 03, 2019
ארונות תקשורת
ארונות תקשורת הם החומרה המשמשת לאכסון שרתים ומערכות מחשב ותקשורת אחרות. זהו מבנה פיזי המורכב בדרך...
קרא עוד »
נוב 14, 2022