הליך בדיקת מבנים

בדיקת מבנים

אחת הבדיקות החשובות ביותר שצריך לבצע בטרם נכנסים אל מבנה חדש, בין אם מדובר במבנה מגורים או מבנה אחר, זה בדיקת מבנים. מדובר בתהליך אשר מתבצע על ידי חברה חיצונית שמתמחה בסוג בדיקות שכזה, כשהמטרה היא לבחון האם קיימים במבנה ליקויי בנייה והאם ניתן להשתמש במבנה כפי שהוא או שמא נדרש לטפל בהם. 

לפני שנסביר כיצד מתבצע התהליך, צריך לומר, הליך בדיקת מבנים הוא הכרח במציאות של ימנו מאחר ואנחנו יכולים לראות הרבה מאוד מקרים של ליקויים אשר מתגלים במבנים מסוגים שונים. בין אם זה נובע מרשלנות, חוסר מקצועיות, חוסר אמינות או עניין של טעויות אנוש. מה שברור הוא, שכל ליקוי כזה משפיע, לא רק על איכות המבנה אלא על היכולת שלנו להשתמש בו באופן סדיר ובטוח. 

הבדיקה כאמור, מתבצעת על ידי חברה מקצועית שאחראית על התהליך מתחילתו עד סופו. החברה כוללת אנשי מקצוע בתחומים שונים, מן הסתם, זו חברה שהלקוח שלה הוא הרוכש של המבנה והיא צריכה לשרת את האינטרס שלו ולא של הקבלן או של מי שמוכר לו את הנכס. 

מה בדיוק מתבצע בתהליך הבדיקה? 

ראשית, בוחנים את כל המסמכים שקשורים להליכי התכנון, הבנייה, תשתיות, מפרט טכני ושאר הפרטים שקשורים למבנה. המטרה היא לבחון מה סוכם, מה נקבע שיבוצע, על מנת שיהיה ניתן לראות האם אכן זה בוצע בפועל. 

בשלב הבא, מתחילים לבצע את הבדיקה בפועל. היא מתבצעת באמצעות כלים הנדסיים שונים, המטרה היא לעבור על כל המבנה, על כל התשתיות, ולאתר ליקויי בנייה, אך מעבר לכך, המטרה היא גם לבדוק רמת ביצוע, איכויות בנייה, בדיקת תשתיות ועוד. צריך לומר, הבדיקה אמורה לספק חוות דעת האם יש כשלים בתהליך הבנייה, האם יש ליקויים, והאם הצפי הוא שיתגלו ליקויים במהלך הזמן. דוגמא לליקוי נפוץ שעלול לצוץ במהלך הבדיקה היא גילוי נזילות צנרת.

הדוח שהחברה מספקת, הוא דוח משפטי לכל דבר. הוא בעל תוקף משפטי ואפשר להציג אותו בבית משפט, ניתן להשתמש בו בכל הליך משפטי כנגד קבלני ביצוע או קבלנים אחרים, שמתנערים מעבודתם ומאחריותם על העבודה שלהם במבנה. 

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיהו שמאי דירות ומתי צריך להשתמש בשירותיו?
שמאי דירות הוא בעל מקצוע שעוסק בהערכת שווי דירות לצורך ניהול משא ומתן על מכירה, קנייה או השכרה. מדובר...
קרא עוד »
אוק 20, 2018
קרקעות למכירה – כיצד להשקיע את הכסף שלנו בצורה נכונה
כשאנחנו חושבים כיצד להשקיע את הכסף שלנו בצורה חכמה, בין אם זה לצורך רווח עתידי ובין אם מתוך כוונה...
קרא עוד »
אוג 06, 2018
נוטריון לצרפתית – מתי אנחנו צריכים אותו?
המון אנשים נמצאים במצב שבהם הם חייבים להשיג חתימה של עורך דין המוסמך לשמש גם כנוטריון. זה תהליך שדורש...
קרא עוד »
נוב 25, 2018