דלתות הדף – הגנה על חייכם

דלתות הדף

למי ומתי נדרש מיגון?

מיגון נדרש לכל אזרח, במיוחד בעתות מלחמה ובאזורי אש ידועים כמו אזורים בדרום ובצפון. לצערנו, במציאות חיינו, אין לנו ברירה, אלא להכין את עצמנו לרע מכל. אנחנו צריכים וחייבים להגן על חיינו ועל חיי משפחתנו, וכשמדובר במוסד ציבורי, על אחת כמה וכמה, יש לנו אחריות על הגנה שלמה לאזרחים בעתות חירום, מלחמה ומצוקה. דלתות הדף יותקנו במרחבים מוגנים למען הגנה מקסימלית. הדלת עומדת בלחצים של פיצוצים ורסיסים, לכן היא כה נחוצה ומצילה חיים.

מהן דלתות הדף ועל מה חשוב להקפיד?

דלתות הדף הן אותן דלתות המותקנות בחדרי ממ"ד, להגנה מקסימלית מפני פיצוצים ורסיסים. דלת הדף יכולה להיות כחלק ממרחב מוגן דירתי (ממ"ד) ומתאימה בעיקר באזורי אש ובאזורים שיש בהם מתיחות ביטחונית. הדלת צריכה להיות מותקנת במרחק ארבעה מטרים מקיר חוץ של המבנה. הקיר החיצוני צריך להיות קיר בטון בעובי של עשרים ס"מ. הקיר החיצוני צריך להיות לפחות בעובי של 20 ס"מ. יש דלתות הדף עם פלטת פלדה בעלת מנגנון מוסתר או גלוי.

דלתות הדף במוסדות בריאות

דלתות הדף מותקנות במוסדות שונים כמו מוסדות בריאות כי הרי גם שם קיימת חובת הגנה במקרי חירום של מצב ביטחוני רעוע. הדלת צריכה להיות מותקנת במרחק של שלושה מטרים מהקו החיצוני של הבניין. חשוב שהקיר החיצוני יהיה עשוי בטון, כמובן. רוחב הדלת ייקבע כמו בכל מרחב מוגן, והגובה 210 ס"מ.

התקנה בממ"ד

דלתות הדף לדירתכם יותקנו בממ"ד, זהו שטח של 9 מ"ר לפחות, ושם תשהו כשה"צבע האדום" יישמע ברחבי האזור שלכם. הדלתות יצילו את חייכם במקרה של פיצוצים ורסיסים קרובים למקום המגורים. מה שכן חשוב הוא להקפיד על כך שרק מתקין מקצועי ומומחה הגנה יציע את הדלת הנכונה.

לסיכום, במציאות חיינו, אנחנו זקוקים להגנה מוחלטת. כבר שמעתם סיפורים על אנשים שלא הספיקו להגיע לממ"ד וקיפחו את חייהם. ודאי שמעתם סיפורים על אנשים שהרסו את הממ"ד שלהם והפכו אותו לחדר מגורים רגיל. חשוב מאוד להבין כי אנחנו חיים במציאות לא פשוטה מאז ומתמיד, ולכן ההגנה חייבת להיות שלמה ומוקפדת. דלתות הדף הן חלק מהגנה שלמה על חייכם. קחו אחריות והתקינו דלת איכותית.

Uncategorized השקעות מחייה בחו"ל נדל"ן
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 שיטות איטום בניינים
כל מי שהבית שלו לא אטום בצורה יסודית, עלול לסבול ממצבים לא נעימים של נזילות מהגג, התפשטות של כתמי...
קרא עוד »
דצמ 13, 2018
דלתות מיגון – הדרך הבטוחה לישון בלילה
כך תגנו על חייכם דלתות מיגון מספקות לכם הגנה על החיים. מדובר בדלתות שיוצרו באופן מיוחד במעבדה...
קרא עוד »
יול 05, 2019
חברת משכנתאות גדולה או קטנה? מה כדי מה חשוב לדעת?
כמו בכל דבר אחר בחיים שלנו, גם כאשר אנחנו מתבקשים לבחור בחברה מסויימת שתייצג אותנו, נעדיף לבחור בחברה...
קרא עוד »
יול 06, 2018