לימודי שמאות מקרקעין

רוצים להרוויח טוב? מוכנים לעבוד קשה אבל עם תמורה הוגנת? כנראה שזה המקום עבורכם. גם מקצוע מעניין מאוד, גם מקצוע מבוקש יחסית בשוק העבודה והכי חשוב, מקצוע רווחי ביותר עם משכורת גבוהה ומכובדת. במה מדובר? אה, כמובן, במקצוע שמאות מקרקעין.

מה צריך לדעת בשביל להיות שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין צריכים להתמצא היטב בכל התחומים שקשורים לענף הנדל"ן – אם זה בתחום הבנייה וההערכת שווי של נכס, אם זה בתחום המיסים הכולל חישוב מיסים והיטלים שונים וכדומה. ובעקבות הידע הרב שיש לשמאים, הם נחשבים לבעלי מקצוע מבוקשים מאוד בקרב גופים שונים אשר עוסקים בענף הנדל"ן.

שלבי הלימוד במסלול שמאות מקרקעין

מסלול לימודי שמאות מקרקעין במכללת אפיק כולל הרבה מאוד נושאים שיש ללמוד והרבה תחומים שיש לגעת בהם במהלך השיעורים. על כן, מתחלקים הלימודים לשלושה שלבים עיקריים – 

  • שלב מס' 1 – לימודים

כאן למעשה מתחילים. בשלב הראשון יש ללמוד את כל החומר הקשור לתחום השמאות ואת זה ניתן לעשות כאמור דרך לימוד אינטרנטי או לימוד פרונטאלי. הקורסים מתחלקים לשיעורים כאשר קיים גם קורס נפרד אשר מיועד להתכוננות לבחינות המסכמות בסיום המסלול.

  • שלב מס' 2 – התמחות

בשלב השני יש כמובן להתמחות באופן מעשי בתחום. את ההתמחות יש לבצע אצל שמאי מקרקעין מורשה ובעל תעודה. בנוסף, ישנה בחינה (מס' 13) שיש לעבור בשלב זה. ניתן להיבחן עליה לפני תחילת ההתמחות וכן במהלכה או לאחריה.

  • שלב מס' 3 – בחינות

שלב זה הוא השלב המסכם שאיתו מסיימים את הקורס. בשלב הזה מתקיימות הבחינות מטעם מועצת השמאים אשר הם אלה שקובעים האם הסטודנטים אכן כשירים לשמש כשמאי מקרקעין והאם אפשר לתת להם תעודת שמאות.

לשיחץ ייעוץ פנו אלינו – האתר של מכללת אפיק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *