איך נגשים לתכנון מבנים

בסיעור המוחות לקראת תכנון של מבנים ייחודיים כמו אולם תיאטרון, בית ספר, מוזיאון או כל מבנה ציבורי אחר, מוקדשת לכך מחשבה רבה. כל אדריכל עירוני מעוניין להעניק למבנים הללו צורה וויזואלית מיוחדת כדי שיזהו אותו מרחוק על פי צורת המבנה, הגוונים שלו וסימני היכר נוספים. 

תכנון של מבנה ציבורי 

התכנון כולל את הנראות החיצונית ואת הנראות הפנימית של המבנה. בהתאם לצורך של המבנה הפנימי אפשר יהיה לתכנן גם את המעטפת. אם מדובר לדוגמה במוזיאון בוחנים כמה אגפים הוא צריך עבור התערוכות הקבועות ובנוסף לכך לאלו שמשתנות, לאחר קביעת הנתונים הפנימיים מתכננים באופן יצירתי את המבנה החיצוני שחייב להיות אמנותי כיאה למוזיאון. ברוב המקרים כדי ליצור חשיבה ייחודית משתמשים בהשראה ממקור מסוים שמעניק את הדרך האותנטית שמתאימה למבנה זה. 

בדרך כלל מכינים כמה סקיצות והדמיות כדי להבין איך ייראה המבנה מכל כיוון אפשרי, שילוב של הצבעים, השימוש באור השמש ואין ספור אלמנטים שיהפכו את המוזיאון ליוצא דופן בנראותו.

> קראו גם על תכנון מקוואות באתר א.גבור אדריכלים

הסגנון של תכנון מבנים 

על פי הייעוד של כל מבנה, אפשר לתכנן את הנראות שלו. אם מדובר במבנה חדשני אשר יכיל אלמנטים שלא מוכרים במבנים אחרים בעיר או במדינה. לחלופין אפשר לקבוע סגנון מודרני או קלאסי למבני תרבות כמו בית אופרה, אולם תיאטרון, היכל תרבות או קומפלקסים גדולים של בתי קולנוע.

העניין המרכזי הוא לחשוב על הצביון של המבנה שמתאים לתנאי השטח, לחזון שמעוניינים להעביר למבקרים, שילוב של העבר, העתיד או כל מסר ראוי שמסמל את מטרתו של מבנה זה, בהתאם לייעוד שלו שנקבע על ידי העירייה. 

בזכות הדמיון של המתכננים המוכשרים הם אכן מצליחים בתכנון מבנים יוצאי דופן .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *