טיפים למסחר בסחורות

המסחר לא מתחיל ומסתיים רק בניירות ערך אשר קיימים בורסה לניירות ערך בכל רחבי העולם, אלא מתפרש על פני מסחר בנכסי בסיס רבים שכוללים את הזהב, טבק, תירס, קפה,חיטה נפט ואחרים רבים שמרבית המשקיעים הישראלים אינם כה בקיאים בהם, אך למעשה מהווים אפשרויות נהדרות להשקעה בעלת תשואה גבוהה אם רק מכירים את כללי המשחק החשובים.

לפי מכללת אפיק, אומנם המסחר בסחורות הינו עניין שאינו בין הפשוטים לתפיסה, אבל מכיוון שישנה אפשרות נהדרת לצאת עם רווחים גדולים יש להכיר את שוק הסחורות העולמי המלהיב ולפעול לפי כללי הברזל של האנשים שכבר צברו ניסיון רב שנים בתחום זה.

  1. עקבו אחרי המסחר בשעה של פתיחת המסחר שהיא זו שתסמן את ברוב המקרים את המגמות העיקריות שתהיינה תקפות למהלך יום מסחר שלם.
  2. תמיד יש לבצע מסחר עם מגמת המסחר ולא נגד מגמת המסחר, זה יחסוך לכם הרבה כאבי לב על השקעה שנעלמה כלא הייתה.
  3. כמו בכל דבר אחר גם כאן החוק של פיזור סיכונים תקף אף הוא. רצוי שלא לרכז את ההשקעה בסחורה מסוימת ולפזר את ההשקעה בין כמה סחורות מתוך רשימה ארוכה של סחורות שמעניינות אתכם. העמיקו את הידיעות בסחורות אלה על ידי למידה של סקירות לגבי סחורות אלה ודפוסי ההתנהלות של אלה מבחינת המחירים במסחר. אחרי כמה חודשים כאלה תראו שאתם מבינים הרבה יותר וגם מצליחים להימנע מהפסדים ולהעלות את הרווחים בהשקעות הספציפיות הללו.
  4. התחברו אל החדשות בעולם. כל מה שקורה בעולם יש לו השפעה גדולה על דברים רבים ובראש ובראשונה על ההשקעה שלכם, לכן יש לבדוק כל הזמן האם יש שיטפונות, סכסוכים פוליטיים ושביתה בנמלים שיכולים להשפיע על רמות המחיר עבור המוצרים בהם ביצעתם את ההשקעה שלכם.
  5. ישנן השקעות בסחורות אשר יצריכו מעקב בחודשים שיותר בולטים מבחינת פעילות ודבר זה נכון ביותר עבור השקעות עבור גידולים חקלאיים שיש להכיר היטב את החדשים שנחשבים לכאלה שצריכים לעקוב אחריה ביתר תשומת לב וכאלה שאין בהם כל שינוי או תזוזה מבחינת המחירים.
  6. אם אתם סוחרים מתחילים בתחום זה חשוב להתחיל ולסחור בסחורות פופולאריות שכולם מכירים כמו נפט או זהב כאשר את המידע עבור תחילת מסחר קל הרבה יותר להשיג ומכאן אפשר כבר להמשיך אל המסחר כאשר יש את כל המידע הנדרש לשם ביצוע של פעולת מסחר נבונה לאחר בחינה קפדנית של הנתונים על הסחורה הנבחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *