מיהו שמאי דירות ומתי צריך להשתמש בשירותיו?

שמאי דירות הוא בעל מקצוע שעוסק בהערכת שווי דירות לצורך ניהול משא ומתן על מכירה, קנייה או השכרה. מדובר באיש מקצוע בעל ידע וניסיון בתחומי משפט והדסה וגם בניהול משא ומתן ולכן כדאי מאוד להיעזר בשירותיו לפני שאתם עושים עסקה של קנייה או מכירת דירה. פנייה לשמאי דירות מומחה באתר https://shamay-mekarkein.com תוביל לקבלת הערכת שוויה של הדירה ומכאן תצטרכו להמשיך במשא ומתן עד לסגירת העסקה. הערכת חסר של שווי הדירה עלולה להוביל לכך שתקבלו סכום נמוך בהרבה מהשווי הריאלי ו"תצאו פראיירים". הערכה גבוהה מדי עלולה להוביל לכך שהלקוחות הפוטנציאליים יברחו ותישארו תקועים עם הדירה במשך פרק זמן של חודשים ושנים, ואיש לא יסכים להתפשר על המחיר. משימתו של השמאי היא לתת הערכה ריאלית כדי שיהיה סיכוי סביר להצלחת המשא ומתן.

את שווי הדירה לפני מכירה או קנייה השמאי קובע אחרי שיש בידיו נתונים רבים לגבי הדירה עצמה וגם לגבי סביבת המגורים. לדוגמה: דירת 4 חדרים בתל אביב תהיה שווה יותר מאשר דירת 4 חדרים בחולון בשטח דומה, אלא אם כן הדירה בתל אביב נמצאת במצב תחזוקתי רע במיוחד – והמוכר מעוניין להיפטר ממנה מהר ככל האפשר. במקרים כאלה, של מחירים נמוכים במיוחד ומעוררי תמיהה, כדאי להקדים תרופה למכה ולברר אם אין במקרה שעבוד על הדירה בשל חובות של הבעלים או שיש נזקים חמורים לקירות והבניין עלול לקרוס בקלות. שמאי דירות מנוסה יידע להצביע על הסכנות ולברר את הפרטים ללא קושי.

קביעת ערך הדירה היא משימה לא פשוטה, והתוצאה תלויה במשתנים רבים של ביקוש והיצע, גודל ומיקום, אפשרויות בנייה (לצורך השבחה) ותשתיות באזור (קרבה לאוטוסטרדה או לרכבת קלה). רק שמאי דירות יוכל לעשות זאת באופן מקצועי ולתת לכם סקירה מפורטת של ההיבטים המשפטיים וההנדסיים של המכירה. כלומר ממה למעשה אתם נפרדים, ואיך תקבלו את המחיר המקסימלי עבור הדירה, בהתאם למצב השוק, לעסקאות שנסגרו לאחרונה ולמגמות ההתפתחות של העיר ביחס לתוכניות בנייה חדשות ולתקנות אותן קובעת העירייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *